V závere základnej časti Fortuna ligy nás čaká najväčšie derby. Takto ho tipujú osobnosti

V závere základnej časti Fortuna ligy nás čaká najväčšie derby. Takto ho tipujú osobnosti
Slovan vs Trnava.

Duel medzi Slovanom a Trnavou sa začína v sobotu o 17.00 hod.

V poslednom kole základnej časti futbalovej Fortuna ligy nás čaká najväčšie slovenské derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava. Duely týchto dvoch súperov prinášajú vždy vypäté situácie. Tentoraz bude konfrontácia odvekých rivalov okorenená tým, že sa stretávajú najlepšie tímy súťaže. Aktuálny líder tabuľky Slovan Bratislava má práve pred Spartakom náskok ôsmich bodov, a teda už pred zápasom je jasné, že tabuľkové postavenie oboch tímov sa po záverečnom kole nezmení.

Rovnako už pred úvodným výkopom poznáme aj zloženie skupín v nadstavbovej časti. Aj napriek tomu, že sa túto sobotu už nebude bojovať o miestenky v skupine o titul, stále budú mať zápasy náboj, keďže sa bude hrať o dôležité body do tabuľky.

Najväčším ťahákom vyvrcholenia základnej časti Fortuna ligy bude práve zápas „belasých“ proti „bílým andelom.“ Tentoraz sa v pozícii domáceho tímu predstavia zverenci trénera Vladimíra Weissa. V doterajšom priebehu sezóny sa konal zatiaľ jeden vzájomný zápas, ktorý však museli zrušiť už v priebehu prvého polčasu. Stretnutie v trnavskej City aréne totiž narušili výtržnosti fanúšikov, ktorí vtrhli na hraciu plochu a futbalové ihrisko sa v momente zmenilo na „bojové pole.“

Tento zápas mal následne dohru aj za zeleným stolom, kde sa nakoniec rozhodlo o kontumačnej výhre Slovana, keďže usporiadateľom bol vtedy trnavský klub. Hráči boli kvôli neakceptovateľnému správaniu sa jednotlivcov obratí o možnosť férovo sa pobiť o body do tabuľky a fanúšikovia si zase nemohli vychutnať najočakávanejší súboj jesene.

Verme, že tentoraz nič podobné nenastane a ťahák posledného februárového víkendu sa odohrá podľa plánu a v rámci fairplay. Známe športové klišé hovorí, že derby nepozná favorita, čo platí aj v tomto prípade. Papierové predpoklady však hovoria mierne v prospech Bratislavčanov. Slovan je lídrom tabuľky a jesenným majstrom a aktuálne má aj lepšiu formu ako ich najbližší súper. Tím okolo Martina Škrtela v posledných dvoch zápasoch len remizoval. S Trenčínom si spartakovci body delili po bezgólovej remíze. Predtým si takisto pripísali len bod za remízu 1:1 s Dunajskou Stredou.

Slovanisti vstúpili do jarnej časti jednoznačným víťazstvom 5:0 nad Senicou. Po poslednom zápase však v ich tábore nepanovala spokojnosť s predvedenou hrou, keď sa poriadne potrápili s posledným Pohroním, ktoré zdolali 4:3, po neuveriteľnom obrate v druhom polčase.  Oba tímy tak majú čo naprávať, čo pridáva stretnutiu na atraktívnosti. Prognózy a predpoklady tak hovoria, že sa fanúšikovia majú na čo tešiť.

Priamy prenos zo zápasu Slovan Bratislava vs. Spartak Trnava vysielame na Dajto. Tento duel, ako aj všetky ostatné zápasy záverečného kola základnej časti Fortuna ligy si môžete pozrieť v priamom prenose na VOYO.

Tipy expertov:

Marek Sapara: „Myslím si, že to bude vyrovnaný zápas, pretože je to derby. Bohužiaľ, prvý zápas sa nedohral. Určite tam bude opäť veľa emócií. Domnievam sa, že to skončí deľbou bodov. Môj tip na presný výsledok je 1:1. V hráčoch budú ešte emócie z predchádzajúceho zápasu. Čaká nás veľmi zaujímavý súboj.“

Róbert Vittek: „Favorit v zápase medzi Slovanom a Trnavou je vždy otázny. Myslím si však, že v lepšej hernej a psychickej pohode je momentálne Slovan, veď naposledy dokázal otočiť zápas s Pohroním. Trnava v prvých dvoch jarných kolách len remizovala, a preto som toho názoru, že Slovan má v tomto výhodu. Domnievam sa však, že to bude tesný zápas. Trnava dobre bráni na čele s Martinom Škrtelom, ale Slovan má zase veľkú silu v útoku.“

Marián Zeman: „Pre mňa je favoritom Slovan, tak ako v každom zápase v našej lige, pretože má jednoznačne najlepší káder. Na derby budú dobre pripravení a motivovaní, zápas nepodcenia a v tom prípade by mali byť lepším mužstvom. Derby zápasy nikdy neprinášajú veľa gólov. Z môjho pohľadu by tento zápas mohol skončiť 2:0 alebo 2:1 pre domácich. Aj napriek tomu, že trnavská obrana je pevná, tak ak bude Slovan hrať ten futbal, ktorý dokáže, tak si myslím, že bude lepší a zvládne to.“

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme FC Spartak Trnava

Dôležité udalosti