Talkshow V polčase: Novela zákona zasiahne aj Fortuna ligu. Kluby sa sťažujú, že ich vynechali z diskusie

Talkshow V polčase: Novela zákona zasiahne aj Fortuna ligu. Kluby sa sťažujú, že ich vynechali z diskusie
Zdroj: TV Markíza

Hlavným bodom víkendového programu 22. kola najvyššej súťaže je nepochybne najslávnejšie slovenské derby Slovan - Trnava.

V najnovšom diele našej pravidelnej Talkshow V polčase, ktorá je venovaná najmä Fortuna lige, sme sa okrem rozboru uplynulého kola venovali aj ďalšej aktuálnej téme, ktorou je novela zákona o organizovaní športových podujatí. Zmeny, ktoré vstúpia do platnosti od júna, budu mať nezanedbateľný dopad aj na futbalové kluby. Tie majú voči niektorým bodom novely výhrady.

Nespokojnosť majiteľov klubov potvrdil aj náš hosť, výkonný  riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertynyák, s ktorým sme sa spojili prostredníctvom videohovoru. Prekáža mu najmä to, že ministerstvo kluby vynechalo z diskusie a na poslednú chvíľu do novely pridali nové návrhy. Schválené zmeny podľa Mertynyáka neriešia dlhodobé problémy v slovenskom futbale. Svoj názor na zmeny v slovenskom futbale prezentoval aj náš futbalový expert Norbert Hrnčár, podľa ktorého je takýto prístup vlády k najpopulárnejšiemu športu sveta nepochopiteľný. 

Talkshow V polčase - vždy vo štvrtok o 18.00 h na VOYO a na TVnoviny.sk a o polnoci na Dajto.

Hlavným bodom víkendového programu 22. kola najvyššej súťaže je nepochybne najslávnejšie slovenské derby Slovan - Trnava. Posledná edícia prestížneho stretnutia sa skončila neslávne. Výtržnosti fanúšikov spôsobili, že sa o výsledku zápasu rozhodlo za zeleným stolom. Všetci veria, že sa niečo podobné opakovať nebude a uvidíme oslavu futbalu. 

Jedným z najdiskutovanejších momentov 21. kola bol málo vídaný taktický ťah trénera Slovana Vladimíra Weissa, ktorý po katastrofálnom prvom polčase zápasu proti Pohroniu poslal do druhého dejstva až štyroch nových hráčov. Slovan následne predviedol jeden z najpresvedčivejších obratov v histórii súťaže, keď otočil z 0:3 na 4:3.

Na záver náš hosť tradične ponúkol svoje tipy na výsledky zápasov nadchádzajúceho kola Fortuna ligy.

Celú reláciu si môžete pozrieť v priloženom videu.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti