Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Futbalisti domáceho Ružomberka zvíťazili v sobotnom 22. kole Fortuna ligy nad Pohroním 1:0.

MFK Ružomberok – FK Pohronie Žiar nad Hronom 1:0 (0:0)

Gól: 54. Lichý. ŽK: Luterán, Regáli - F. Hašek, Klabník, Pajer. Rozhodovali: Ochotnický – Ádám, Vass, 652 divákov

Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Luka, Mojžiš, Gerec (82. Mrva) – Luterán (66. Domonkos), Kochan – Rymarenko (66. T. Bobček), Lichý, Regáli – Boďa

Pohronie: Slančík – Sanneh, Klabník, Kapor, Šimčák – Ožvolda, Pajer (70. Chrien), Bangala (55. Steinhubel), Mihalík (70. Lačný) – F. Hašek (46. Diomande), Fofana

I. Polčas

Prvá lopta na bránu smerovala až v 24. minúte, keď Boďova, no málo razantná hlavička skončila v rukách brankára hostí Slančíka. O chvíľu na to zvnútra šestnástky nad vypálili Rymarenko. Ten istý hráč zakončoval takisto nad, po prihrávke Regáliho, v 34. minúte.

V 44. minúte Hašek zbehol, pred bránou MFK našiel Fohanu, ktorý v sľubnej pozícii z prvej loptu netrafil a ani Mihalíkovi sa nepodarilo zakončiť.

II. Polčas

Do druhého polčasu si Liptáci priniesli zo šatne viac energie. Po piatich minútach druhého polčasu lopta z hlavy Luku ešte skončila vedľa ľavej žrdi brány Žiarčanov.

V 54. minúte sa už ale skóre menilo, Lichý dostal prihrávku od Boďu, ktorý vyhral osobný súboj a šikovne asi z 12 m prekonal Slančíka – 1:0. S pribúdajúci minútami Pohronie zvyšovalo aktivitu, tlačilo sa pred domácu bránu s jasnou snahou o vyrovnanie.

V 83. minúte ale hostí ratovala pravá žrď, keď z 35 m úžasnú ranu vyslal Mojžiš.