Radosť z gólu Zdroj: Fortuna liga

Oba tímy zahodili pokutový kop.

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce zvíťazili v sobotňajšom zápase 1. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige na ihrisku FK Pohronie 1:0. Jediný gól strelil v 29. minúte Karol Mondek.

FK Pohronie - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:1)

Gól: 29. Mondek. Rozhodovali: Sedlák - Štrbo, Kmec, ŽK: Bangala - Čögley, 390 divákov.
Pohronie: P. Lé Giang - Šimčák (40. Kokovas), A. Štrba, Klabník, Sanneh - Bangala, J. Mihalík, Steinhübel, Šmatlák (46. Fofana) - Chrien (79. Diomandé), Lačný

Zlaté Moravce: Lukáč - Čonka, Menich, Bednár, Čögley - Grozdanovski, Neofytidis - Kyziridis (81. Suľa), A. Sloboda, Mondek (87. Chren) - Jibril (90. Ďubek)

I. Polčas

Domáci mohli ísť hneď v úvode duelu do vedenia, lenže po nedovolenej hre Čögleya v pokutovom území nepremenil nariadenú penaltu Lačný. Kopol ju veľmi zle a brankár Lukáč jeho pokus zneškodnil. Tento moment povzbudil hostí a tí mali následne až tri nádejné strelecké možnosti, prvé dve mali Mondek a Jibril, obaja hráči dobre zakončili v šestnástke, zaskvel sa však brankár Lé Giang.

Tretiu šancu obstaral Sloboda vydarenou strelou spoza šestnástky po zemi tesne vedľa pravej žrde. ViOn sa tešil napokon v 29. minúte. Po rohovom kope sa dostala odrazená lopta k Mondekovi a ten voľný spoza veľkého vápna bez prípravy výstavne napálil do ´šibenice´ - 0:1.

Hráči z Tekova boli aj naďalej aktívnejší a mohli pridať ďalší gól. Dvakrát to skúšal Jibril, ale ani centrovanou strelou a ani ´obaľovačkou´ priestor troch žrdí netrafil.

II. Polčas
V druhom polčase sa Pohronie snažilo vyrovnať, bolo o niečo dominantnejšie na ihrisku, ale do šancí sa dostával súper. Najmä aktívny Kyziridis robil vietor v žiarskej obrane, ktorá zblokovala najprv jeho strelu a neskôr i prihrávku na voľného Neofytidisa.

Domáci mali solídne možnosti v 67. minúte, keď Steinhübel sa výborne otočil v šestnástke, jeho zakončenie bolo zblokované, rovnako ako z druhej vlny strela Mihálika.

Veľkú šancu na 0:2 zahodili Zlatomoravčania v 73. minúte. Po faule Kokovasa, ktorý zneškodnil šancu ViOn-u, nasledoval pokutový kop a ten tentoraz pokazil slabou strelou Kyziridis. Duel bol tak stále otvorený, uzavrieť ho mohol druhým gólom Grodzanovski, ktorý poriadne zamestnal Lé Gianga z uhla tvrdou ranou.

V nadstavenom čase mal na nohe vyrovnávajúci zásah Klabník, ale jeho tutovku z bezprostrednej blízkosti zneškodnil skvelý Lukáč.