Róbert Paldan v talkshow V polčase: „Kvalitu akadémie neurčuje zázemie klubu, ale počet hráčov, ktorí sa presadia vo svetových ligách“

Róbert Paldan v talkshow V polčase: „Kvalitu akadémie neurčuje zázemie klubu, ale počet hráčov, ktorí sa presadia vo svetových ligách“
Moderátor Marian Tomčák a Róbert Paldan v Talkshow V polčase. Zdroj: TV Markíza

Hosťom moderátora Mariána Tomčáka bol futbalový skaut a tréner Róbert Paldan.

Pred druhým kolom nadstavbovej časti Fortuna ligy bol hosťom moderátora Mariána Tomčáka futbalový skaut a tréner Róbert Paldan. V 24-tej epizóde našej talkshow boli hlavnou témou mladé talenty. Za najlepšiu akadémiu na Slovensku považuje odborník tú žilinskú, z ktorej vyšli do veľkých líg napríklad Milan Škriniar či Martin Dúbravka. „Kvalitu akadémie neurčuje zázemie klubu, ale počet hráčov, ktorí sa presadia vo svetových ligách," poznamenal Róbert Paldan.

Niektoré kluby, ktoré považuje za najlepšie na svete, možno niekoho prekvapia. Priblížil aj fungovanie skautingu v Salzburgu, s ktorým v mládežníckej lige majstrov držala žilinská juniorka krok až do samého konca, keď napokon náš zástupca vypadol až po penaltovom rozstrele.

Talkshow V polčase - vždy vo štvrtok o 18.00 h na VOYO a na TVnoviny.sk a o polnoci na Dajto.

Uznávaný skaut ponúkol aj svoj pohľad na to, či je lepšie vychovať hráča doma, alebo v zahraničných akadémiách. Pre mladého hráča je najpodstatnejšie, aby sa ukázal v ťažkých zápasoch."

V závere relácie sme sa opäť venovali nadchádzajúcemu kolu Fortuna ligy a tipom bývalého trénera Trenčína.

Celú reláciu V polčase si môžete pozrieť v priloženom videu:

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti