VOYO prinesie vybrané zápasy mládežníckeho turnaja „This is my sen“

VOYO prinesie vybrané zápasy mládežníckeho turnaja „This is my sen“
Zdroj: AS Trenčín

Ôsmy ročník mládežníckeho turnaja „This is my sen“ prináša najlepšie obsadenie v histórii turnaja. Na Štadióne Sihoť sa od piatka 8. apríla do nedele 10. apríla predstaví šestnásť tímov z ôsmich krajín. Chýbať nebudú veľké európske značky, ale aj domáca špička. Vybrané zápasy turnaja si budete môcť aj prostredníctvom videoplatformy VOYO.

Najväčšími lákadlami tohto ročníka turnaja je kvarteto Liverpool FC, SSC Neapol, Club Bruggy a Hajduk Split. Tri kluby zo spomenutého kvarteta sa na turnaji predstavia vôbec po prvý raz. Výnimkou je taliansky veľkoklub. Neapolčania hrali pod Čákovym hradom pred troma rokmi. SSC skončili tretí za Fenerbahce SK a West Ham United FC. Práve druhá priečka „kladivárov“ z roku 2019 je najlepším umiestnením anglického klubu na tomto turnaji. Belgická a chorvátska mládežnícka futbalová škola sa predstaví v Trenčíne prvýkrát.

Česko bude zastupovať absolútna špička z krajiny našich západných susedov Slavia Praha, Sparta Praha a Baník Ostrava. Maďarsko ponúkne tento rok jedného zástupcu a Poľsko dvoch. Naši južní susedia pošlú pod Čákov hrad MTK Budapešť a severní Górnik Zabrze spoločne so Zaglebie Lubin. Poľsko sa zatiaľ netešilo z prvenstva na This is my sen. Ostatní dvaja susedia majú na svojom konte jeden triumf. Česko sa radovalo v roku 2018 po víťazstve Slavie Praha a Maďarsko o rok skôr vďaka Ferencvárosu.

Šiestimi slovenskými účastníkmi turnaja sú AS Trenčín, Akadémia Mareka Hamšíka, DAC 1904 Dunajská Streda, Spartak Trnava, Slovan Bratislava a šancu predstaviť sa na turnaji dostane aj družstvo pod hlavičkou Futbalovej akadémie Trenčianskeho kraja (FATK), ktorej zakladajúcim členom je AS Trenčín spoločne s klubmi z Dubnice, Púchova, Nového Mesta nad Váhom, Partizánskeho a Bánoviec nad Bebravou.

Turnaj This is my sen U11 je jedným z najlepšie obsadených turnajov tejto vekovej kategórie v našom regióne. V minulosti na ňom štartovali Ajax Amsterdam, Valencia CF, Fenerbahce SK, West Ham United, SSC Neapol, Juventus, AS Rím, Sparta Praha, Slavia Praha alebo Ferencváros.

Vybrané zápasy zo sobotňajšieho programu ponúkne naživo videoplatforma VOYO, ktorá je jedným z partnerov turnaja. Začíname v sobotu 9.4.2022 od 15:40 h. Po odvysielaní bude dostupný na VOYO aj záznam.

15.40 | AS Trenčín - SSC Neapol
16.00 | Sparta Praha - Slavia Praha
16.20 | Hajduk Split - SSC Neapol
16.40 | AS Trenčín - Liverpool FC

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti