VIDEO: Zdecimovaná Senica nastúpila s dorastencami a jednoznačne podľahla Liptovskému Mikulášu

VIDEO: Zdecimovaná Senica nastúpila s dorastencami a jednoznačne podľahla Liptovskému Mikulášu
Hráči Liptovského Mikuláša sa tešia zo strelenia gólu. Zdroj: TV Markíza

Futbalisti FK Senica prehrali v 6. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa s MFK Liptovský Mikuláš 0:3.

Futbalisti FK Senica prehrali v 6. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa s MFK Liptovský Mikuláš 0:3.

FK Senica - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:3 (0:1)

Góly: 32., 60. Andrič, 61. Voško. Rozhodovali: Kráľovič – Štofik, Halíček, bez kariet, 13 divákov

Senica: Čermák – Koprna (86. Barcaj), Mašulovič, Mihal - Prelec (66. Stachovič), Duda, Škodáček, Bíly (74. Osvald), Anaba – Kudláč (65. Vrablic), Macho (86. Ravas)

Liptovský Mikuláš: Sváček (84. Mikušiak) – Krčík, Šindelář, Nagy, Pavúk – Bielák - Pinte (63. Káčerík), Staš, Filinský (46. Voško), Flak (63. Švec) – Andrič (84. Diviš)

I. Polčas

Seničania po výpovediach ôsmich hráčov a realizačného tímu nastúpili na zápas s dorasteneckým výberom, ktorý doplnili štyria futbalisti z A-kádra Mihál, Mašulovič, Anaba a Duda. Hostia boli teda proti oslabenej Senici favoritom zápasu.

Od začiatku držali loptu vo svojej moci. Mladí Seničania však bojovali, pozorne bránili, ale do šancí sa dostali iba hostia. V 10. minúte lopta po Andričovej hlavičke išla nad, o minútu po centi Krčíka mal výbornú pozíciu Staš, no hlavou mieril vedľa.

S Filinského strelou v 23. minúte si brankár Čermák poradil a zatiaľ jediný gól padol v 32. minúte, kedy po centri Pavúka nepostrážili Andriča a ten hlavou usmernil loptu k ľavej žrdi.

II. Polčas

Po prestávke bolo viac vzruchu pred oboma bránami. V 47. minúte bol v gólovej šanci Andrič, branár Čermák loptu kryl. O 5 minút si senický mladý brankár poradil aj s delovkou Staša.

Hostia dokázali udrieť dvakrát v priebehu dvoch minút a definitívne rozhodli o osude stretnutia. V 60. minúte po centri Pinteho skóroval druhýkrát hlavičkou Andrič, o minútu strelu Flaka brankár Čermák iba vyrazil a loptu do prázdnej brány usmernil Voško.

Potom sa osmelili aj mladí Seničania a mohli dokonca streliť gól. V 77. minúte vystrelili prvýkrát na bránu, keď Koprnovu strelu brankár kryl, ten istý hráč bol pri chuti a jeho ďalšiu jedovku brankár Sváček iba s námahou vyrazil na roh.

Hneď po jeho zahratí sa dostal do gólovky Stachovič, ktorý nastrelil brvno hosťujúcej brány. V 84. minúte mohli ešte skórovať hostia, kedy chybu obrancu Senice pred Stašom výborným zákrokom zachránil Čermák.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti