Slovan pozýva na derby s Trnavou 5000 detí v rámci troch projektov

Hráč Trnavy Alex Iván a hráč Slovana Vernon de Marco.
Hráč Trnavy Alex Iván a hráč Slovana Vernon de Marco. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Futbalistov ŠK Slovan Bratislava poženie v blížiacom sa ligovom derby proti Spartaku Trnava aj značná detská divácka kulisa.

Futbalistov ŠK Slovan Bratislava poženie v blížiacom sa ligovom derby proti Spartaku Trnava aj značná detská divácka kulisa. Úradujúci šampión Fortuna ligy v rámci programu Belasé srdce pozýva na zápas s tradičným rivalom (1. mája o 20.00 na Tehelnom poli) päťtisíc detí, ktorým vyčlení bezplatné vstupenky a samostatné sektory. Klub o tom informoval v tlačovej správe.

Pre deti sú pripravené aj ďalšie sprievodné aktivity či súťaž o najzaujímavejší transparent, resp. vlajku. Víťazná škola či klub získa ako odmenu prehliadku štadióna Tehelné pole, lopty, šály i vstupenky na predstavenie do Slovenského národného divadla. Slovan pozýva deti v rámci troch projektov – Mladý slovanista pre všetky základné školy z celého Slovenska, Kluby z BSK na Slovane pre futbalové kluby v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, a Slovan je Slovan pre futbalové kluby z celého Slovenska, nesúce v názve meno Slovan.

Jednotlivé školy či kluby si už môžu rezervovať vstupenky na derby. „Na predchádzajúci zápas s Dunajskou Stredou prišli deti aj napriek nepríjemnému počasiu v peknom počte a vytrvalo povzbudzovali našich hráčov, za čo im patrí veľká vďaka. Pozývame ich aj na derby, na ktoré sme pre nich vyčlenili päťtisíc bezplatných vstupeniek. Je pre nás mimoriadne dôležité viesť deti a mládež k futbalu a športu, a vychovať si tak možných budúcich futbalistov či našich fanúšikov. Pre deti pripravujeme samostatné sektory. Rodiny, ktoré pravidelne chodia na naše zápasy, no aj sprevádzajúci pedagógovia či tréneri sa už mohli sami presvedčiť, že štadión Tehelné pole je pre deti komfortný a absolútne bezpečný," povedal marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.