Škrtel so slzami v očiach oznámil, že v sobotu odohrá posledný zápas v kariére

Škrtel so slzami v očiach oznámil, že v sobotu odohrá posledný zápas v kariére
Na snímke hráč FC Spartak Trnava Martin Škrtel Zdroj: TASR

Bývalý dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel (37) v sobotu ukončí profesionálnu kariéru. Štvornásobný najlepší futbalista Slovenska to oznámil na tlačovej besede, pričom sa mu do očí tlačili slzy.

Posledný zápas v kariére odohrá na domácom trnavskom trávniku proti Dunajskej Strede. Hlavným dôvodom jeho rozhodnutia sú problémy s platničkami. 

Martin Škrtel odštartoval kariéru v Trenčíne. Meno si však urobil v Zenite Petrohrad, kam prestúpil v roku 2004 a získal s klubom titul. Najkrajšiu časť kariéry prežil v FC Liverpool, kde strávil osem a pol roka, nad hlavu zdvihol ligový pohár a v sezóne 2013/14 bol blízko aj k triumfu v Premier League.

Nasledovala turecká etapa kariéry. V roku 2016 prestúpil do Fenerbahce a o štyri roky sa dočkal titulu aj v Turecku v ďalšom istanbulskom klube FK Basaksehir. Na Slovensko sa vrátil vlani pričom v trnavskom Spartaku mu zverili kapitánsku pásku. Aj v Trnave sa nakoniec radoval z trofeje, keď s ním pred týždňom získal národný pohár.

Mimoriadne bohatá bola aj jeho kariéra v slovenskej reprezentácii, v ktorej debutoval v roku 2004 pod Dušan Galisom. V najcennejšom drese odohral 104 zápasov a v rokoch 2012-18 bol kapitán. V reprezentačnom drese absolvoval aj dve vrcholné podujatia: MS 2010 a ME 2016.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti