Žilinčania odštartovali prípravu pod novým trénerom. Ten je spokojný s voľbou súperov v príprave

Žilinčania odštartovali prípravu pod novým trénerom. Ten je spokojný s voľbou súperov v príprave
Na snímke nový tréner MŠK Žilina Jaroslav Hynek (uprostred) a asistenti Martin Kuciak (vľavo) a Dušan Binder (vpravo). Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

Futbalisti MŠK Žilina odštartovali v pondelok letnú prípravu pod vedením nového trénera. Na lavičku prišiel Čech Jaroslav Hynek, jeho zverenci sa na ďalšiu sezónu budú chystať takmer mesiac v domácich podmienkach. V predchádzajúcom ročníku Fortuna ligy obsadil klub šiestu priečku a v semifinále play off o Európsku konferenčnú ligu nestačil na Trenčín.

V sobotných prípravných zápasoch sa Žilinčania postupne stretnú s nováčikom najvyššej slovenskej súťaže FK Železiarne Podbrezová (18. júna) a českými zástupcami MFK Karviná (25. júna), Sigma Olomouc (2. júla) a Baník Ostrava (9. júla). Hynek bude mať k dispozícii reprezentantov svojich krajín od 20. júna.

„Celkovo je to veľmi dobrá voľba súperov, rozdielnych štýlov a ambícií. So všetkými českými klubmi ma niečo spája - všade pôsobia tréneri alebo funkcionári, s ktorými sa poznám, priatelím a v dvoch som aj s radosťou pracoval. Teším sa na to. Myslím si, že až na Karvinú majú všetci vo svojich radoch reprezentantov, ktorí sa budú zapájať postupne. U nás ich je naozaj dostatok a vzhľadom k náročnému programu im určite predĺžime voľno a zindividualizujeme následný tréningový proces po príchode. Každý správny reprezentant však musí mať schopnosť sa čo najrýchlejšie začleniť a ukázať maximum. Skúsenosti s týmto sú tu veľké, preto si s tým poradíme, aby sme mali hráčov zdravých, ´nažhavených´ a pripravených," povedal český kouč na oficiálnej stránke žilinského klubu.

program prípravných zápasov MŠK Žilina:

sobota 18. júna: FK Železiarne Podbrezová - MŠK Žilina (Podbrezová, 18.00)

sobota 25. júna: MŠK Žilina - MFK Karviná (Budatín, 11.00)

sobota 2. júla: Sigma Olomouc - MŠK Žilina (Slatinice, 16.00)

sobota 9. júla: Baník Ostrava - MŠK Žilina (Vista, 10.30)

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti