Fortuna liga má tretieho nováčika. Po splnení licenčných podnienok je ním Skalica

Fortuna liga má tretieho nováčika. Po splnení licenčných podnienok je ním Skalica
Na snímke sprava hráč Trnavy Stanislav Olejník a hráč Skalice Ondrej Rudzan počas prípravného zápasu. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

MFK Skalica je už oficiálne tretí nováčik futbalovej Fortuna ligy 2022/2023. Vstup klubu do najvyššej slovenskej súťaže potvrdilo hlasovaním Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK).

Prezídium ÚLK už 1. júna potvrdilo vstup FK Železiarne Podbrezová (víťaz 2. ligy) a MFK Dukla Banská Bystrica (druhý tím 2. ligy) do najvyššej súťaže po tom, ako oba kluby prešli skráteným licenčným konaním Licenčnej komisie SFZ. Keďže licenciu pre nový ročník Fortuna ligy ani v odvolacom procese nedostal klub FK Senica, ďalšie uvoľnené miesto vo FL bolo ponúknuté Skalici ako tretiemu tímu v 2. lige. Tá napokon tiež splnila podmienky pre najvyššiu súťaž.

„MFK Skalica získal pre sezónu 2022/23 osobitne povolenie pre vstup do Fortuna ligy na základe vysledkov mimoriadneho použitia klubového licenčného systému s podmienkou splnenia infraštruktúrnych kriterii do začiatku jarnej časti sezóny 2022/2023," povedal pre web fortunaliga.sk výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák s tým, že Skalica bude svoje zápasy hrávať na domácom štadióne.

Skalica už medzičasom začala s prípravou na najvyššiu súťaž. Má za sebou už aj jeden prípravný zápas, v ktorom remizovala s Trnavou 0:0. Záhorákov povedie skúsený tréner Juraj Jarábek, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil na lavičke ŠKF Sereď.

Nový ročník Fortuna ligy odštartuje v polovici júla, prvé kolo je na programe 15. až 17. júla 2022. V nasledujúcich dňoch bude známy aj presný program zápasov.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti