Kucka po prestupe do Slovana: Vo Watforde ma šokoval prístup niektorých hráčov, nerešpektovali ani základné pravidlá

Vlani to bol Martin Škrtel, teraz sa na domáce trávniky vrátil ďalší veterán - Juraj Kucka. Príchod reprezentačného stredopoliara do Slovana Bratislava je ako pre bratislavský klub, tak aj pre našu najvyššiu súťaž veľkou udalosťou.

Kucka naposledy pôsobil v anglickom Watforde, kde bol na hosťovaní z talianskej Parmy. Na záver svojej bohatej kariéry si tak splnil sen vyskúšať si Premier League, ktorá je považovaná za najlepšiu ligu sveta.

„Watford mal záujem o predĺženie kontraktu, bavili sme sa o tom pred koncom sezóny, no ja som in predostrel svoje plány. Oznámil som im, že sa naše cesty rozídu a chcem si hľadať niečo iné. Chvíľu ma ešte lámali, no nakoniec to zobrali športovo. Aj v zmluve som mal zakomponované, že v prípade zostupu môžem odísť,“ uviedol Kucka pre TVNOVINY.sk. 

Priznáva však, že pôsobenie v anglickom klube si veľmi neužil a nebolo to iba preto, že Watford nakoniec zostúpil.

„K môjmu odchodu prispelo aj to, že som sa v klube necítil najlepšie. Bol som šokovaný z prístupu niektorých hráčov. Nerešpektovali základné pravidlá, čo je na takejto úrovni zarážajúce. Kabína nedržala spolu a aj preto to dopadlo tak, ako to dopadlo. Už tam neboli sily ani morálka na to, aby sme sa zachránili,“ opísal Kucka trpký koniec v Anglicku.

Kucka má so Slovanom iba tie najvyššie ciele

Aj keď vedenie Slovana po podpise zmluvy uviedlo, že o Kucku mali dlhodobý záujem, prestup sa upiekol tak rýchlo, že to mnohých prekvapilo.

„Keď som skončil vo Watforde, agentovi som povedal, že chcem ísť trošku bližšie k Slovensku. Nepovedal som vyslovene, že to musí byť doma. Boli tam nejaké ponuky: jedna padla, ďalšia sa mi veľmi nepozdávala. Potom sa ozval Slovan a po debate s Vladom (Weissom mladším), trénerom a pánom Kmotríkom som začal cítiť, že je to tá správna cesta a že to chcem skúsiť,“ vysvetlila čerstvá posila Slovana.

Úradujúci majster odohrá hneď v 1. ligovom kole zápas proti Podbrezovej, teda klubu, s ktorým Kucka podpísal prvý profesionálny kontrakt. Majiteľ klubu Vladimír Soták vraj doteraz sleduje jeho zápasy. Na Horehroní sa očakáva veľká návšteva. Aj samotný hráč priznáva, že návrat na štadión klubu, v ktorom vstúpil do veľkého futbalu, bude emotívny.

„Veľmi sa na ten zápas teším. V Podbrezovej stále pôsobia ľudia z čias, keď som tam začínal. S pánom Sotákom som mal veľmi dobrý vzťah. To on mi dal prvú šancu v tom veľkom futbale. Nesmierne si to vážim. Som veľmi rád, že sa stretneme hneď v prvom kole po mojom návrate na Slovensko,“ povedal Kucka, ktorý má so Slovanom na domácej scéne len tie najvyššie ciele.

V novej sezóne sa pokúsi Slovanu pomôcť aj na európskej scéne. V prvom predkole Ligy majstrov privítajú „belasí“ 6. júla gruzínske Dinamo Batumi, odveta je na programe 13. júla. Ligovú sezónu začnú obhajcovia titulu 16. júla na ihrisku Podbrezovej.

Kucku na konci sezóny vyradilo zo zostavy Watfordu zranenie, no podľa svojich slov je už úplne v poriadku a nič mu nebráni plnohodnotne sa zapojiť do prípravy. To, že je na tom fyzicky stále veľmi dobre, ukázali aj silovo-rýchlostné testy v Slovane. Kondičný kouč Roman Švantner pre portál Aktuality uviedol, že bol prekvapený z výsledkov testu reaktívnej silovej schopnosti, ktorá je u Kucku na úrovni šprintéra Jána Volka.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti