Fortuna liga zostane exkluzívne na VOYO, s vybranými priamymi prenosmi na TV Dajto a Nova Sport: Skupina Markíza a ÚLK podpísali novú zmluvu

Fortunaligová sezóna 2022/2023 odštartuje v piatok 15. júla prvým zápasom. V ňom sa predstavia domáce Michalovce proti nováčikovi z Banskej Bystrice.

Všetkých viac ako 190 zápasov Fortuna ligy za sezónu budú môcť fanúšikovia najlepšieho slovenského futbalu sledovať aj v najbližších rokoch exkluzívne prostredníctvom streamovacej služby VOYO. Vybrané stretnutia budú aj naďalej v priamych prenosoch prinášať televízie Dajto a Nova Sport. Skupina Markíza podpísala vo štvrtok 30. júna 2022 predĺženie zmluvy s Úniou ligových klubov (ÚLK) na ďalšie tri sezóny.

„Fortuna liga je skvelý a divácky atraktívny produkt, nie je preto dôvod čakať a po prvej úspešnej sezóne sme sa rozhodli predĺžiť naše strategické partnerstvo s Úniou ligových klubov. Verím, že spoločnými silami prispejeme k výraznému rozvoju slovenského klubového futbalu a že divákom naživo sprostredkujeme výnimočné futbalové zážitky v ešte lepšej produkčnej kvalite,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

„Sme veľmi radi, že vysielateľ prejavil enormný záujem o predĺženie aktuálneho kontraktu už po jednej sezóne. Svedčí to o vysokom záujme o Fortuna ligu. Skupina Markíza nie je len obyčajným vysielateľom, ale aj dôležitým mediálnym partnerom, ktorý nám pomáha spopularizovať slovenský klubový futbal v širokej verejnosti. Zároveň je mimoriadne dôležité, že sa nám podarilo zlepšiť financovanie klubov našej ligy. Postupne budú ÚLK a Markíza zvyšovať štandardy kvality produkcie, čo znamená, že priame prenosy zápasov našej najvyššej futbalovej ligy budú ešte atraktívnejšie,“ povedal Ivan Kozák, prezident Únie ligových klubov.

Generálny riaditeľ TV Markíza Matthias Settele a prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák počas podpisu novej zmluvy. Zdroj: TV Markíza

Najvyššia súťaž oslávi jubilejných 30 rokov

Fortunaligová sezóna 2022/2023 odštartuje počas tretieho júlového víkendu, v prvom zápase sa v piatok 15. júla predstavia domáce Michalovce proti nováčikovi z Banskej Bystrice. Najvyššia slovenská futbalová liga oslávi v nadchádzajúcom ročníku jubilejných 30 rokov a bude mať troch nováčikov – FK Železiarne Podbrezová, MFK Dukla Banská Bystrica a MFK Skalica.

Víťaza 2. ligy z Podbrezovej hneď v úvodnom kole preverí aktuálny majster ŠK Slovan Bratislava – pôjde zároveň o júlový Zápas mesiaca. Železiari budú mať výhodu domáceho prostredia a očakáva sa zaplnený štadión. Aj Skalica sa predstaví na úvod na svojom trávniku, v nedeľu 17. júla privíta vicemajstra z Ružomberka.

Všetky zápasy Fortuna ligy budú aj naďalej s komentárom a vo full HD kvalite dostupné naživo i zo záznamu predplatiteľom streamovacej služby VOYO. Dva vybrané zápasy navyše budú vysielané, rovnako ako v uplynulej sezóne, na televíznych obrazovkách.

Piatkové duely bude vždy vysielať Nova Sport a nedeľné, prípadne sobotné (v závislosti od harmonogramu našich klubov v pohárovej Európe) večerné stretnutia TV Dajto. Vysielacie časy televíznych zápasov sa posunuli o polhodinu. Kým v uplynulej sezóne začínali zápasy Fortuna ligy v piatok a v nedeľu v letných mesiacoch o 20:00 hod., v novej sezóne to bude v mesiacoch júl a august o 20:30 hod.

Mimo letných mesiacov majú televízne zápasy výkop o 17:30 hod. Všetky ostatné zápasy sa začínajú o 18:00 hod. (duely hrané v mesiacoch júl, august, apríl, máj) respektíve o 15:00 hod. (duely hrané v ostatných mesiacoch – september, október, november, február, marec). Aj v novej sezóne sa diváci môžu tešiť na spomínané Zápasy mesiaca, ktoré budú snímané až na dvanásť kamier vrátane slow-motion. Ostatné televízne zápasy sa vysielajú na deväť kamier a od nadstavbovej časti po novom na desať.

Všetko podstatné z každého kola Fortuna ligy zhrnie magazín s názvom GÓÓÓL!, ktorý budú v týždennej periodicite aj naďalej ponúkať VOYO a TV Dajto. Magazín sa vo vysielaní od novej sezóny presúva z pondelka na nedeľu večer, aby futbalovým fanúšikom sprostredkoval najlepšie momenty a reakcie aktérov čo najskôr – bezprostredne po aktuálnom kole.

1. KOLO FORTUNA LIGY

• Piatok 15. 7. o 20:30: Zemplín – MFK Dukla (Nova Sport, VOYO)

• Sobota 16. 7. o 18:00: Trenčín – Žilina (VOYO)

• Sobota 16. 7. o 18:00: Spartak – FC ViOn (VOYO)

• Sobota 16. 7. o 20:30: Podbrezová – Slovan (Dajto, VOYO)

• Nedeľa 17. 7. o 18:00: DAC 1904 – L. Mikuláš (VOYO)

• Nedeľa 17. 7. o 18:00: Skalica – Ružomberok (VOYO)

2. KOLO FORTUNA LIGY

• Piatok 22. 7. o 20:30: FC ViOn – Skalica (Nova Sport, VOYO)

• Sobota 23. 7. o 18:00: Slovan – Trenčín (VOYO)*

• Sobota 23. 7. o 18:00: L. Mikuláš – Zemplín (VOYO)

• Sobota 23. 7. o 17:00: Žilina – DAC 1904 (VOYO)*

• Sobota 23. 7. o 18:00: Ružomberok – Podbrezová (VOYO)*

• Nedeľa 24. 7. o 20:30: Spartak – MFK Dukla (Dajto, VOYO)

3. KOLO FORTUNA LIGY

• Piatok 29. 7. o 17:00: Žilina – MFK Dukla (Nova Sport, VOYO)

• Sobota 30. 7. o 18:00: Zemplín – Slovan (VOYO)*

• Sobota 30. 7. o 18:00: DAC 1904 – FC ViOn (VOYO)*

• Sobota 30. 7. o 18:00: Skalica – Trenčín (VOYO)

• Nedeľa 31. 7. o 18:00: Spartak – Podbrezová (VOYO)

• Nedeľa 31. 7. o 20:30: L. Mikuláš – Ružomberok (Dajto, VOYO)

* v prípade postupu v pohárovej Európe či stretu termínov (Liga majstrov, Európska konferenčná liga) možný posun termínu

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti