Podbrezovú čaká šiesta sezóna medzi elitou. O úspešné pôsobenie sa pokúsi bez výrazných zmien

Podbrezovú čaká šiesta sezóna medzi elitou. O úspešné pôsobenie sa pokúsi bez výrazných zmien
a snímke hráči Podbrezovej pózujú s víťaznou trofejou po zápase 29. kola II. ligy vo futbale. Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Nová sezóna futbalovej Fortuna ligy začne už tento piatok. V súťaži sa predstaví aj trojica nováčikov. Z pozície víťaza druhej ligy postúpil klub FK Železiarne Podbrezová. Horehronci v uplynulej sezóne dominovali, keď tabuľku ovládli so ziskom 74 bodov. V podstate jediným vážnym konkurentom v boji o prvenstvo bola pre „železiarov“ Banská Bystrica, ktorá obsadila druhé miesto s päťbodovou stratou.

Podbrezová zaznamenala 24 víťazstiev, dve remízy a štyri prehry. Tím bol jednoznačne strelecky najúspešnejší, keď súperom dokázal nastrieľať až 86 gólov. Pevnejšiu defenzívu mali len ďalší dvaja nováčikovia v najvyššej súťaži Skalica a Banská Bystrica.

Pre Podbrezovú pôjde už o šiestu sezónu medzi slovenskou elitou. Prvýkrát sa mužstvu podarilo postúpiť v ročníku 2013/2014, čo znamená, že v nasledujúcom roku už aktuálny nováčik vo Fortuna lige pôsobil. Bola to prvá a zatiaľ posledná príležitosť, kedy mohli fanúšikovia sledovať stredoslovenské derby medzi Podbrezovou a Banskou Bystricou v najvyššej súťaži. Oba tímy však vtedy skončili bok po boku na chvoste ligovej tabuľky. Túto bilanciu sa budú snažiť stredoslováci vylepšiť.

Cieľ je jasný, plány sú smelšie

Podbrezová sa určite pokúsi nadviazať na sezónu 2016/2017, kedy sa jej podarilo zaznamenať doteraz najlepší výsledok v histórii. Vtedy tím obsadil piatu priečku. O rok neskôr skončili „železiari“ ôsmi. Nasledujúce dva ročníky skončilo mužstvo na desiatom mieste a potom sa už s najvyššou súťažou rozlúčilo. Odvtedy sa futbalisti snažili o opätovný návrat medzi elitu, ktorý sa podaril až teraz.

Hlavným cieľom tímu českého kormidelníka Romana Skuhravého bude záchrana v najvyššej súťaži, avšak všetci v klube veria v lepší výsledok a majú smelšie plány. Podľa slov hlavného trénera sa budú chcieť prezentovať atraktívnym štýlom hry aj napriek tomu, že v kádri doteraz nenastali výraznejšie zmeny, klub sa pokúsi preniknúť do prvej šestky.

„Cieľ je čím skôr sa zachrániť. Uvidíme, čo prinesú úvodné kolá a či sa budeme môcť biť aj o prvú šestku," uviedol na pondelkovom brífingu s médiami generálny manažér klubu Miroslav Poliaček.

Spomedzi opôr z minulej sezóny odišiel len útočník Roland Galčík do MŠK Žilina. Zo Serede prišiel nigérijský legionár Moses Cobnan David. Okrem neho posilnili mužstvo Andy Masaryk zo Slovana Bratislava a Mirsad Miraljemovič z Partizanu Belehrad.

Náročný štart

Podbrezovú čaká mimoriadne náročný vstup do sezóny, keď sa v prvých štyroch kolách postupne stretne s majstrovským Slovanom, Ružomberkom, Trnavou a Dunajskou Stredou. Dá sa povedať, že hneď úvod maximálne preverí prvého nováčika, ktorý naznačí svoje možnosti v nastávajúcom ročníku.

Český tréner bude môcť počítať so službami viacerých hráčov s výraznými skúsenosťami z najvyššej súťaže. Medzi lídrov by mali patriť Boris Godál, Matej Oravec či Erik Grendel.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti