Michalovce chcú na tribúny prilákať viac divákov. Ofenzívu posilnil útočník Slovana Bratislava

Michalovce chcú na tribúny prilákať viac divákov. Ofenzívu posilnil útočník Slovana Bratislava
Na snímke hlavný tréner MFK Zemplín Michalovce Norbert Hrnčár počas tlačovej konferencie. Zdroj: TASR - Roman Hanc

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce vstúpia do sezóny 2022/2023 s ambíciou hrať v prvej šestke, dostať do hry väčšiu emóciu a podporu tribún. Pri trénerskom kormidle pokračuje Norbert Hrnčár, ktorý v druhej polovici uplynulého ročníka nahradil Miroslava Nemca. V kádri figuruje viacero opôr vrátane Igora Žofčáka.

Po sezóne 2021/2022 odišlo z mužstva sedem hráčov, väčšina z nich však nemala miesto v základnej zostave. Ôsmym môže byť japonský stredopoliar Takuto Ošima, ktorý má ponuku z Krakova. Pri dopĺňaní kádra bolo podľa Hrnčára dôležité, aby prišli hráči, ktorí budú reálnymi posilami. Takými by mali byť útočníci Lukáš Jánošík a Švajčiar Adler da Silva, ktorý absolvuje hosťovanie zo Slovana Bratislava. „Verím, že budú rozdieloví. Nechceli sme káder iba doplniť, ale priviesť hráčov, ktorí nám reálne pomôžu v lige. Títo dvaja by takí mali byť," poznamenal Hrnčár pre klubovú stránku.

Pre michalovský klub bude sezóna 2022/2023 ôsma v najvyššej súťaži. V uplynulom ročníku obsadil 9. miesto, keď sa napriek sľubným vyhliadkam po jesennej časti nedostal do prvej šestky a musel účinkovať v skupine o záchranu. Tomu by sa tentoraz Zemplínčania radi vyhli. V novom ročníku túžia najmä po plnších tribúnach. „Chceme, aby chodilo na zápasy veľa divákov tak, ako to bolo v nedávnej minulosti. To je náš hlavný cieľ. Chceme, aby sme zápasy prežívali s výraznejšou emóciou a podporou tribún," dodal Hrnčár.

Michalovčania odštartujú sezónu v piatok 15. júla domácou predohrávkou proti ligovému nováčikovi z Banskej Bystrice (od 20.30). Na prvý duel v sezóne sa naladili víťazstvom v generálke nad Prešovom 2:0, čím svoju bilanciu v príprave uzavreli na tri víťazstvá, jednu remízu a jednu prehru.

Súpiska MFK Zemplín Michalovce:

brankári: Benjamín Száraz, Andrij Kožuchar (Ukr.), Matej Vajs

obrancovia: Martin Kolesár, Juraj Kotula, Daniel Magda, Alejandro Mendez (Šp.), Jakub Sova, Michal Ranko, Filip Vaško, Polydefkis Volanakis (Gréc.)

stredopoliari: Igor Žofčák, Vasileios Ntotis (Gréc.), Dávid Petrík, Brian Pena (Šp.), Matúš Begala, Wisdom Kanu (Nig.), Juši Šimamura, Takuto Ošima (obaja Jap.)

útočníci: Adler da Silva (Švaj.), Matúš Marcin, Zoran Záhradník, Lukáš Jánošík

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.