Nová sezóna Fortuna ligy je tu. Úvodné kolo otvorí aj uzavrie zápas nováčika

Nová sezóna Fortuna ligy je tu. Úvodné kolo otvorí aj uzavrie zápas nováčika
Na snímke radosť hráčov Slovana po strelení gólu proti Žiline. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Už tento piatok sa rozbehne nový ročník futbalovej Fortuna ligy. Najhorúcejším kandidátom na titul je opäť bratislavský Slovan, ktorý sa v lete výrazne posilnil. Vysoké ambície však neskrývajú ani ďalší. Tradične sa do boja o ligový primát chce zapojiť Dunajská Streda. Na vydarenú minulú sezónu sa pokúsia nadviazať v Ružomberku či v Trnave.

Otvárací zápas medzi Michalovcami a Banskou Bystricou bude mať výkop v piatok večer o 20.30 hod. Zemplínčania sa posilnili napríklad o Adlera Da Silvu, ktorý prišiel na hosťovanie zo Slovana. Na lavičke bude aj naďalej pôsobiť Norbert Hrnčár.

Banskobystričania si odkrútia premiéru na východe republiky, kde sa budú spoliehať aj na strelecký inštinkt Róberta Polievku. Ten sa s 18 gólmi stal najlepším strelcom druhej ligy. Favoritom stretnutia budú domáce Michalovce.

Kolo bude pokračovať v sobotu tromi zápasmi. Dva z nich budú mať zhodne výkop o 18.00 hod. Trenčín privíta Žilinu a Zlaté Moravce otvoria ročník na ihrisku Spartaka Trnava.

Žilinčania si budú chcieť udržať pozíciu v prvej šestke a, naopak, Trenčín by sa do tejto skupiny opäť rád prebojoval. Ich vzájomná konfrontácia by mohla byť na úvod zaujímavým divadlom.

Jednoznačným favoritom zápasu medzi Trnavou a Vionom sú domáci, avšak hostia budú chcieť dať zabudnúť na nevydarenú sezónu a vyhnúť sa záchranárskym prácam. Pre oba tímy bude úvodné stretnutie dôležité.

Tretí duel sobotného programu obstará nováčik z Podbrezovej, ktorý ako víťaz druhej najvyššej súťaže privíta belasých. Hostia budú povzbudení skvelým obratom v prvom predkole Ligy majstrov na pôde gruzínskeho Batumi. Stretnutie má výkop o 20.30 hod.

Súvisiaci obsah

Víkend vo Fortuna lige vyvrcholí dvoma nedeľnými zápasmi s výkopom o 18. hodine. Ambiciózna Dunajská Streda privíta v MOL aréne Liptovský Mikuláš. Domáci lodivod Adrian Guľa bude chcieť pri svojom návrate do najvyššej slovenskej súťaže uspieť. Liptáci však už v minulej sezóne neraz ukázali, že nepredávajú svoju kožu lacno.

Tretí nováčik zo Skalice sa dostane do akcie ako posledný. Na úvod ich čaká mimoriadne silný protivník. Na Záhorie pricestuje vicemajster z Ružomberka, ktorý bude v stretnutí favoritom. Domáci Skaličania sa však určite pokúsia prekvapiť a vstúpiť do novej sezóny tým najlepším spôsobom.

Prvé kolo Fortuna ligy. Zdroj: TV Markíza

​Všetky zápasy úvodného kola Fortuna ligy môžete sledovať na VOYO.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti