Indonézsky "Messi" sa vracia na Slovensko. Egy si našiel vo Fortuna lige nové pôsobisko

Senicu posilnil reprezentant Indonézie Egy Maulana Vikri.
Zdroj: FK Senica

Slovenský futbalový klub FC Vion Zlaté Moravce sa v úvode novej sezóny výsledkovo trápi. Okrem toho musí vedenie klubu riešiť aj otázku hráčskeho kádra, keďže dvojica gréckych legionárov Alexandros Kyziridis a Georgios Neofytidis si doslova vydupala prestup do maďarského Debrecínu.

„Za ViOn budú hrať iba tí, ktorí chcú. Túto teóriu som razil aj pri letných transferoch. Keď hráč po oslovení chcel prísť, tak prišiel a dohodli sme sa. Nie, že keď mi nevyjde toto, tak prídem, a ViOn je druhá-tretia opcia - no choď do kelu. A to isté platí pre Kyziridisa. Takže arrivederci,” uviedol  tréner Zlatých Moraviec Ján Kocian v sobotu na pozápasovej tlačovej konferencii.

Za Kyziridisa si už vo Vione našli náhradu. Je ňou indonézsky krídelník Egy Maulana Vikri. Na Slovensko prišiel v minulej sezóne, keď ho angažovala Senica. Tá však zažila neslávny koniec, keďže z finančných dôvodov a po nesplnení licenčných podmienok sa klub zo Záhoria nemohol prihlásiť do novej sezóny najvyššej súťaže.

Pre svoj štýl hry je Egy prezývaný aj „indonézsky Messi“. Vo farbách Senice odohral v lige 20 zápasov, v ktorých dal dva góly. Jeden z gólov Egyho sa stal Gólom mesiaca za mesiac november. Pozrieť si ho môžete vo videu pod článkom.

Jeho krajan a spoluhráč zo Senice Witan Sulaeman sa takisto vracia na slovenské trávniky. Ako novú posilu ho na facebooku predstavil AS Trenčín. Gól Egyho sa stal Gólom mesiaca za mesiac november.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti