VIDEO: Podbrezová búšila do Zlatých Moraviec, no neúspešne. Nováčik totiž vyložené šance nepremenil

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Futbalisti Podbrezovej zostávajú aj po 8. kole jediným tímom Fortuna ligy bez prehry. V utorkovom stretnutí remizovali na vlastnom ihrisku s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:0.

V tabuľke sú na druhom mieste so 14 bodmi a mankom štyroch bodov na vedúci Slovan, ktorý má pred sebou stredajší súboj s Dunajskou Stredou.

Zlaté Moravce naopak zostávajú naďalej bez víťazstva. V ročníku zaznamenali štvrtú remízu.

FK Železiarne Podbrezová - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:0
ŽK: Pavúk (Podbrezová). Rozhodovali: Glova - Straka, Vass, 481 divákov
Podbrezová: Ludha - Bartoš, Godál, Grešák (74. Talakov) – Ďatko, Bariš (46. Grendel), Bakaľa, Kukoľ (85. Šikula) - Cobnan, Kuzma (46. Breznaník), Masaryk (46. Pavúk)
Zlaté Moravce: Lukáč - Almeida, Bednár, Pintér, Suľa – Mondek, Múdry, Šuvalija (65. Grozdanovski), Duga, Pinte - Ďubek (72. Horák)

hlasy

Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová: "Nechcem sa vyjadrovať veľmi o tom, čo sa dialo na ihrisku. V kabíne sme si niečo po zápase povedali a ja to zopakujem. Sme nováčik a máme rešpekt k súťaži. Pre nás bolo odmenou, že sa Zlaté Moravce pripravovali na náš futbal. Z hlbokého bloku nám chceli nabúravať hru, dobre bránili a keď sa k tomu pridá trochu pomalšia hra, tak je z toho takýto výsledok, ale berieme ho. Vieme, čo chceme, pre nás sú to dôležité informácie do ďalšej práce. Ja mám svojich hráčov rád a nemôžem im vytknúť, že by nechceli. Prečo aj?! My berieme to, že sme doma remizovali so Zlatými Moravcami ako fakt a ideme ďalej. Aj keby sme prehrali či vyhrali, nič sa pre nás nemení. Ja nehrám na série, ale chcem, aby sme vedeli reagovať na hru súpera. Po dlhom čase sme sa stretli s hlbokým blokom, ktorý na nás hrali tímy v druhej lige."

Ján Kocian, tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: "Aj zápas, ktorý sa skončí 0:0, môže byť pre divákov zaujímavý, taký aj bol. Nás trénerov to síce stojí kopu nervov, ale bol to dobrý zápas. Mali sme turbulentný týždeň po prehre a výkone v druhom polčase v Banskej Bystrici. Dnes sme však odohrali dobrý zápas, už aj poučení z prehry 0:4, ktorú sme tu zaznamenali v príprave. Zmenili sme systém, dobre sme sa na to nachystali a ja si myslím, že až dovtedy, kým sme dodržiavali systém, sme hrali v defenzíve dobre. V závere bol tlak Podbrezovej silný, ale ustáli sme to. Myslím si, že sme predviedli dobrý výkon aj v ofenzíve, akcie sme však nedotiahli do úspešného konca. Mužstvo ukázalo reakciu a charakter po zápase v Bystrici."

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti