Projekt Fortuna liga na dedine odštartuje už túto nedeľu derby z ôsmej ligy. Súčasťou budú atraktívne súťaže

Už túto nedeľu odštartuje ďalší projekt Fortuna ligy s názvom Fortuna liga na dedine. Stane sa tak zápasom ôsmej ligy TJ Žihlavník Omšenie - TJ Slovan Dolná Poruba. Duel má medzi miestnymi prívlastok aj EL Clásico. Tento súboj si budete môcť vychutnať aj na Voyo.

Cieľom projektu je priniesť najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž do dedinského prostredia. Fanúšikovia môžu na mieste sledovať prvky najvyššej súťaže. Hrať sa bude s oficiálnymi loptami Adidas Al Rihla s logom Fortuna ligy.

Pred stretnutím bude tradičný nástup ako pred zápasom Mesiaca, k dispozícii bude aj fanzóna so súťažami a cenami. Atraktívna bude aj polčasová prestávka, v ktorej si súťažiaci vykopať 30 000 eur. Súčasťou bude aj predzápasové štúdio. Víťaz zápasu získa prémiu 1000 eur.

"Takmer v každej dedine na Slovensku sa hrá futbal a práve dedinský futbal má svoje čaro. Chceme ho zachovať, no zároveň vniesť do zápasu prvky Fortuna ligy. Chceme z nedeľného derby Omšenie – Dolná Poruba spraviť futbalový sviatok," uviedol pre web fortunaliga.sk marketingový manažér ÚLK Milan Ondruš.

Zápas, ktorý sa uskutoční v rámci projektu Fortuna liga na dedine si vybrali sami fanúšikovia.

Stretnutie odvysiela Voyo v nedeľu 25.9.2022 od 14:45.

Reportáž si pozriete vo videu v hornej časti článku.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti