Nové tváre vo vedení Slovana Bratislava. Ide o bývalých úspešných reprezentantov

Nové tváre vo vedení Slovana Bratislava. Ide o bývalých úspešných reprezentantov
Fanúšikovia Slovana. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Slovan Bratislava má vo vedení nové tváre. Ako píše sport24, post športového riaditeľa po odchode Richarda Trutza obsadil Róbert Tomaschek.

Ten je dlhoročným technickým vedúcim pri slovenskej futbalovej reprezentácii, s ktorou zažil postup na tri vrcholné podujatia – MS 2010 v Juhoafrickej republike aj na dva kontinentálne šampionáty v rokoch 2016 a 2020.

Riaditeľom pre medzinárodné vzťahy sa stal odchovanec belasých a niekdajší kanonier Róbert Vittek.

„Po prievane, ktorý nastal v Slovane, sa vynárali reči o tom, kto nahradí uvoľnené miesta. Úprimne poviem, že som sa tam nikdy netlačil a ani som obrazne povedané nikoho neprosil, aby sa za mňa prihováral. Veľmi milo ma preto prekvapilo, že ma majiteľ oslovil s ponukou. Zároveň ma to samozrejme potešilo, pretože odmalička som slovanista, vyrastal som tu a prežil väčšiu časť kariéry. Mám Slovan hlboko v srdci a aj preto som nemohol povedať nie,“ uviedol Vittek pre citovaný zdroj.

Personálne zmeny prišli po prehre Slovana v Európskej konferenčnej ligy (EKL) na ihrisku arménskeho Pjunika Jerevan 0:2. Najskôr skončili športový riaditeľ Richard Trutz a všetci skauti. V predchádzajúcom týždni odstúpil z postu generálneho manažéra aj Ivan Kmotrík ml.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti