Nový športový riaditeľ Slovana končí v reprezentácii: Riešili sme to, no nedalo sa to skĺbiť

Nový športový riaditeľ Slovana končí v reprezentácii: Riešili sme to, no nedalo sa to skĺbiť
Sprava Štefan Tarkovič, Róbert Tomaschek a Miroslav Seman. Zdroj: TASR/Michal Svítok

Vo štvrtok slovenské médiá zaplavili správy o tom, že futbalový Slovan Bratislava bude mať vo vedení nových ľudí. Najúspešnejší slovenský klub by totiž mali viesť dvaja niekdajší reprezentanti a bývalí hráči klubu – Róbert Vittek ako riaditeľ pre medzinárodné vzťahy a Róbert Tomaschek.

Prečítajte si tiež:

​Druhý menovaný sa stal novým športovým riaditeľom namiesto Richarda Trutza. Samotný Tomaschek nám potvrdil, že medializované informácie sú pravdivé.

„Môžem potvrdiť, že som sa stal novým športovým riaditeľom Slovana. Ponuka prišla zhruba pred dvomi týždňami, teda asi niekedy po čistkách, ktoré sa v klube udiali,“ povedal pre TVNOVINY.sk.

Ako priznal, s verdiktom dlho neotáľal. „Rozhodol som sa celkom rýchlo. Ponuka totiž prišla od ľudí, ktorých poznám, a od klubu, ktorý je mojou srdcovou záležitosťou. Strávil som totiž v ňom krásnych sedem rokov. Takže bolo to jasné,“ doplnil Tomaschek.

Koniec pri reprezentácii

Ten niekoľko rokov pôsobil na pozícii technického vedúceho slovenskej seniorskej reprezentácie, kde spolupracoval napríklad aj s Jánom Kozákom, Štefanom Tarkovičom a aj so súčasným lodivodom Francescom Calzonom.

„Vzhľadom na tieto záväzky sme si všetci kompetentní museli sadnúť a rokovať o možnostiach, ako to skĺbiť. Napokon však nebolo možné naraz pôsobiť v obidvoch funkciách. Pri reprezentácii teda končím, momentálne má prednosť práca v Slovane,“ ozrejmil niekdajší výborný stredopoliar.

Ten už má za sebou aj prvé zžívanie sa s novým prostredím. „Priebežne chodievam na štadión, aj v nedeľu už budem prítomný na fortunaligovom zápase s Podbrezovou. Do práce však oficiálne nastupujeme od budúceho týždňa,“ vysvetlil nitriansky rodák.

Ten by mal mať na starosti viacero vecí. „Predpokladám, že okrem iných povinností to bude aj skautovanie hráčov. Prvé pracovné kroky však ešte budeme konzultovať s vedením klubu,“ uzavrel Tomaschek, ktorý v auguste oslavoval jubilejnú päťdesiatku.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti