Trenčianske Hviezdy deťom priniesli viac ako 26-tisíc eur. Sumu rozdelili medzi 22 subjektov

Trenčianske Hviezdy deťom priniesli viac ako 26-tisíc eur. Sumu rozdelili medzi 22 subjektov
Vyhodnotenie Hviezd deťom 2022. Zdroj: astrencin.sk

Futbalový klub AS Trenčín má za sebou v poradí už 14. ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom.

V ňom sa podarilo vyzbierať sumu 26 377 eur, pričom fortunaligista sa vďaka podpore partnerov, mnohých osobností športového a spoločenského života venoval prostredníctvom tohto projektu na charitatívne účely už takmer 300-tisíc eur.

„Novú identitu futbalu v Trenčíne sme už pred rokmi začali budovať ruka v ruke so sociálnou zodpovednosťou nielen voči nášmu regiónu. Z tejto cesty nemienime ustúpiť, ani v dobe, ktorá je nielen pre náš klub po ekonomickej stránke komplikovaná. Napriek investíciám do nového štadióna sme nerezignovali. AS Trenčín tu nie je len pre víkendový výsledok na ihrisku,“ povedal pre klubový web marketingový manažér AS Igor Schlesinger.

Tradiční aj noví obdarovaní

Výťažok z tohtoročnej akcie klub rozdelil medzi 22 subjektov a jednotlivcov. Niektorí sa dočkali opakovanej podpory, iní premiérovo.

„Pomoc smerovala aj tento rok prevažne hendikepovaným, deťom bojujúcim s rôznymi ochoreniami, či deťom, ktoré prišli o rodičov,“ priblížil klub.

Jedným z tradične obdarovaných je trenčianska nemocnica. „Naša nemocnica je hrdá, že má pri sebe takého partnera ako je AS Trenčín. Futbalový klub nás dlhodobo podporuje, za čo mu patrí vďaka. Financie využívame výhradne na zlepšenie poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Sme radi, že aj tento rok sa spojil osobnosti nielen športového sveta pre dobrú vec,“ nechala sa počuť hovorkyňa Fakultnej nemocnice Trenčín Martina Holecová.

Jedným zo stálych podporovateľov je generálny partner Slovenské elektrárne. „S projektom Hviezdy deťom sme od samého začiatku. Sme radi, že za štrnásť rokov jeho existencie sme spoločne s ďalšími partnermi pomohli mnohým deťom a mladým ľuďom, ich rodičom, pedagógom, či ošetrovateľom. Sú to veľkí bojovníci s neľahkým osudom a my sme hrdí, že môžeme byť partnerom podujatia a klubu AS Trenčín,“ povedala manažérka komunikácie a udržateľného rozvoja Slovenských elektrární Oľga Baková.

Poďakovanie

Manažérka podujatí AS Trenčín a projektová manažérka Hviezdy deťom Petra Drábová ďakuje všetkým zúčastneným.

„Za štrnásť rokov to bolo vypovedané veľakrát a mohlo by sa zdať, že sú to len prázdne frázy. Opak je však pravdou. Sme nesmierne vďační všetkým, ktorí tvoria Hviezdy deťom. Od finančných partnerov, športovcov a osobností, až po každého z účastníkov podujatia. Iba toto spojenie dáva zmysel,“ skonštatovala.

„Filozofia nášho klubu sa dlhodobo snaží napĺňať sociálnu a spoločenskú pozíciu v regióne. Veríme, že venované finančné prostriedky všetkým aspoň čiastočne pomôžu v prežití ešte krajších dní,“ uzavrela.

Pozrite si reportáž o postupe Trenčína v Slovnaft Cupe.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.