Mladý obranca Tumma odchádza z Trnavy na hosťovanie do Liptovského Mikuláša

Mladý obranca Tumma odchádza z Trnavy na hosťovanie do Liptovského Mikuláša
Na snímke vľavo hráč Trnavy Gergely Tumma a hráč Banskej Bystrice Milan Kvocera. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Gergely Tumma strávi jarnú časť futbalovej Fortuna ligy na hosťovaní v MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Dvadsaťtriročný stopér sa do posledného tímu tabuľky presúva z trnavského Spartaka. Ešte pred odchodom sa však so svojím materským klubom dohodol na predĺžení zmluvy o ďalší rok, do konca sezóny 2023/24.

„Rozprávali sme sa s trénerom Gašparíkom a zhodli sme sa na tom, že by som potreboval vyššiu hernú minutáž. Po návrate Filipa Twardzika som začal premýšľať nad ďalšími alternatívami. Mal som možnosti aj na prestup, ale napokon som sa rozhodol predĺžiť zmluvu so Spartakom a odísť len na hosťovanie. Som veľmi rád, že to dopadlo takto. Som v Spartaku desať rokov, a keď som si predstavil, že by sa to malo skončiť, tak som sa necítil dobre. Preto sa teším, že v lete budem mať možnosť znova sa vrátiť," povedal pre klubový web Spartaka Tumma, ktorý sa už pripravuje na Liptove.

Prečítajte si tiež:

Vedenie Trnavy si váži prístup Tummu

Tumma je odchovanec trnavského Spartaka, no v sezóne 2019/2020 hosťoval v druholigových Košiciach. Po svojom návrate do Trnavy odohral v prvej sezóne 19 a potom 18 ligových duelov, ďalšie štarty pridal v domácom a európskom pohári. Gólovo sa presadil v lige proti Pohroniu. V tejto sezóne ho pribrzdili zranenia, ktoré mu dovolili odohrať iba 52 minút v troch ligových zápasoch a nastúpil aj proti Newtownu a Rakowu v Konferenčnej lige.

„Vážim si, že Geri má Spartak skutočne v srdci a robí všetko pre to, aby bol platným členom mužstva. Je to zodpovedný a talentovaný hráč, ktorý viackrát v zápasoch presvedčil, že sa s ním dá rátať aj do budúcnosti. Počas jesennej časti ho pribrzdilo zranenie, preto vypadol zo zostavy. Sám preto prejavil záujem ísť sa niekam rozohrať a potom znova zabojovať o svoje miesto. Ja mu v mene klubu ďakujem za doterajšie služby a držím palce," povedal prezident Peter Macho.

​​Výnimočný titul s názvom „Do neba a do pekla: Spartak Trnava“ je prvou čisto slovenskou doku sériou z dielne streamovacej platformy Voyo a prvá epizóda  sa v jej ponuke objaví v piatok 13. januára 2023.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Fortuna ligy na VOYO

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti