Ružomberok má aj po odchode najlepšieho strelca najvyššie ambície. Liptáci tiež oznámili dve zmeny

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Futbalový Ružomberok má vo Fortuna lige najvyššie ambície aj pred štartom jarnej časti. Vlaňajší vicemajster do nej vstupuje bez najlepšieho strelca prvej polsezóny Martina Regáliho na piatom mieste.

Zmenou je taktiež kapitánsky post Mareka Zsigmunda, ktorý nahradil v tejto pozícii spoluhráča Jána Masla.

Kapitán futbalového tímu MFK Ružomberok Marek Zsigmund. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

​Ružomberčania absolvovali počas zimnej prestávky štyri prípravné zápasy a kemp v Maďarsku. Tie ukázali podľa trénera Petra Struhára potenciál mladých útočníkov, ktorí by mohli postupne zaplniť medzeru po Regálim.

"Za Maťa hovoria čísla, ktoré potvrdzoval v každom zápase. V klube sme na jeho odchod boli pripravení, no ešte chvíľu zostal, keďže sme hrali Európu. Naša úloha je nahradiť ho. V príprave sa dobre ukázali naši mladí ofenzívni hráči," uviedol ohľadom situácie okolo odchodu ofenzívneho stredopoliara Struhár.

Prečítajte si tiež:

​Regáli pôsobil v tíme tri a pol roka a do belgického Kortrijku odišiel začiatkom januára.

Úradujúci vicemajstri zaznamenali v tomto ročníku deväť remíz v osemnástich dueloch a na zaistenie účasti v skupine o titul majú štyri stretnutia.

"Máme veľa remíz a v minulej sezóne sme premieňali oveľa viac šancí v jednotlivých zápasoch. Mne osobne ide všetko dobre, som v zdravotne v dobrej kondícii a dúfam, že to vydrží. Naša sila je v tíme, kde si všetci veľmi dobre rozumieme," zhodnotil situáciu v kabíne nový kapitán Zsigmund.

Nový partner

Jeho tím nastupuje do jarnej časti sezóny s novým generálnym partnerom Niké.

"S pánom Bergerom sme sa rýchlo dohodli a myslím si, že máme spoločné ciele a zmýšľanie," dodal Golis ohľadom novej dohody s výkonným riaditeľom nového partnera Romanom Bergerom. Ružomberok čaká prvý zápas jarnej časti v sobotu 11. februára proti Michalovciam a pred siedmym nováčikom z Banskej Bystrice má náskok tri body.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.