Skalica vstúpi do jarnej časti s miernymi komplikáciami. Podľa trénera to mužstvo neovplyvní

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Futbalisti MFK Skalica sa do jarnej časti Fortuna ligy pustia aj s menšími komplikáciami. Vzhľadom na meškajúcu realizáciu vyhrievania hracej plochy odohrajú Záhoráci svoj prvý domáci zápas na neutrálnej pôde. Generálny manažér klubu Lukáš Varga verí, že druhý zápas už odohrajú na svojom štadióne.

„Máme novú trávu, to je pre nás podstatné, dlhšie sme sa s tým trápili. Je to teraz úplne super. Čo sa týka vykurovania, to ešte nie je hotové. Čo sa týka hráčov, Šebesta ukončil kariéru, resp. si dal pauzu, ale som presvedčený, že sa ešte vráti. Peťo Čögley skončil tiež, je v Saudskej Arábii. Skončili aj ďalší hráči, ale dúfam, že ich vhodne nahradíme," povedal Varga na utorkovej tlačovej konferencii.

Prečítajte si tiež:

Veria, že druhý zápas odohrajú doma

Manažér klubu upresnil, že duel proti Liptovskému Mikulášu odohrá MFK v Trenčíne, zápas proti Banskej Bystrici by sa mohol hrať v Trnave. V tom istom kole hrá totiž Trenčín tiež doma. „Vieme to dopredu, pripravili sme na to aj hráčov, musíme sa s tým vyrovnať. Nie sme prvý klub, ktorý odohrá zápasy na neutrálnej pôde. My však veríme, že odohráme inde len jeden, a že ten druhý už budeme hrať doma."

Tréner Pavol Majerník povedal, že tento fakt nijako neovplyvnil zimnú prípravu. „Ja som sa vyjadril aj ku hráčom tak, že to neovplyvníme a nebudeme sa tým zaoberať. My sa musíme sústrediť na svoju robotu a zvládnuť ju."

V kádri sú skúsení hráči

Bývalý ligový futbalista prebral tím na konci uplynulého roka, s kádrom na jarnú časť je spokojný. „Svojim spôsobom sme si káder skladali dokopy počas prestávky, aby bol nachystaný na začiatok prípravy, aby sme ich mali pokope. Potom nám odišiel Mihalík, ale prišiel Kubo Švec z Budějovíc. Káder máme pokope. Sú to skúsení chalani, ktorí odchádzajúcich hráčov nahradia."

Prečítajte si tiež:

Na jeseň škrípala najmä ofenzíva

Tímu zo Záhoria robila na jeseň problém najmä ofenzíva, 14 nastrieľaných gólov je najmenej zo všetkých tímov vo Fortuna lige.  „Chceli sme počas prestávky zlepšovať celkový prejav, aj v ofenzíve a aj defenzíve. Chalanov sme zapracovali do systému a myslím si, že sa nám to aj podarilo. Súperi v príprave nám ukázali nedostatky, ale ukázali sme aj dobré stránky," dodal Majerník.

Skalica je v tabuľke predposledná, no stále živí šancu na prvú šestku. V sobotu sa predstaví v Žiline, ktorú doma zdolala 1:0. „Prvé zápasy sú otvorené. Žilina je doma kvalitná, ale pobijeme sa o dobrý výsledok. Verím, že sa to podarí," uzavrel tréner MFK.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.