Horúci začiatok. Už v úvodný fortunaligový víkend nás čaká zápas mesiaca dvoch najlepších tímov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Napriek mrazivému počasiu už tento víkend odštartuje jarná časť futbalovej Fortuna ligy. Čerešničkou na torte prvého úvodného kola po zimnej prestávke bude šláger medzi Dunajskou Stredou a Slovanom.

Obaja favoriti na titul vstúpia do zápasu s cieľom vyhrať a dostať sa do lepšej pozície pred ďalším pokračovaním súťaže. Nedeľnému šlágru na Žitnom ostrove právom patrí prívlastok „VOYO Zápas mesiaca“.

Slovan vstúpi do zápasu s vyššou zápasovou praxou, keďže tento utorok absolvoval úspešný osemfinálový zápas Slovenského pohára na trávniku Banskej Bystrice, ktorú zdolal 2:1. DAC už v slovenskej pohárovej súťaži neúčinkuje, no o to väčšia bude motivácia tímu Adriána Guľu uspieť na ligovej scéne.

Prečítajte si tiež:

Udržali kanoniera a posilnili útok

K tomuto cieľu by mal výrazne pomôcť aj kanonier Nikola Krstovič, ktorý počas jesennej časti podával mimoriadne kvalitné výkony a bol pre trénera Guľu streleckou istotou takmer v každom vystúpení. Dalo sa očakávať, že čiernohorský kanonier počas zimy zmení pôsobisko, avšak nakoniec sa DAC môže tešiť na svojho čiernohorského strelca aj vo zvyšku sezóny.

Útočnú silu tímu by mal zvýšiť aj grécky forvard Ioannis Niarchos, ktorý prišiel z Vionu Zlaté Moravce.

Prečítajte si tiež:

Slovan zaznamenal viacero odchodov

Aktuálny líder Fortuna ligy Slovan Bratislava stratil počas zimnej pauzy niekoľko opôr. Odišiel kľúčový stopér Myenty Abena, stredopoliar Ibrahim Rabiu či Alen Mustafič. Do Belgicka zamieril David Hrnčár. V belasom drese na jar neuvidíme ani Ivana Šaponjiča či Žana Medveda.

Na početné odchody vedenie Slovana reagovalo angažovaním trojice Malik Abubakari, Maudo a Sharani Zuberu.

Prečítajte si tiež:

​Tréner Slovana sa však bude môcť aj naďalej spoliehať na skúsených hráčov ako Guram Kašia, Jaba Kankawa, Vladimír Weiss či Juraj Kucka.

Jarný boj o titul bude ešte poriadne zaujímavý a veľa napovie už úvodné meranie síl.

Všetky zápasy Fortuna ligy si môžete pozrieť v priamom prenose na Voyo, pričom nedeľný VOYO Zápas mesiaca Dunajská Streda - Slovan budeme vysielať aj na Dajto.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.