Fanúšikov Fortuna ligy čaká novinka. Vedenie súťaže chce prinášať viac zábavných prvkov

Fanúšikov Fortuna ligy čaká novinka. Vedenie súťaže chce prinášať viac zábavných prvkov
Fortuna liga spúšťa Fantasy. Zdroj: fortunaliga.sk

Vedenie slovenskej futbalovej Fortuna ligy prichádza pred jarnou časťou sezóny s Fantasy súťažou. Každý fanúšik alebo hráč si môže vyskladať na webovej stránke alebo v aplikácii svoj tím a zbierať body na základe ich výkonov v zápasoch.

„Futbal je v prvom rade zábava. Preto chceme prinášať medzi ľudí viac zábavných prvkov či projektov. Koncept Fantasy ligy sme vyvíjali s našim dodávateľom vyše roka," povedal pre stránku fortunaliga.sk marketingový manažér Milan Ondruš a vysvetlil princíp súťaže. „Každý fanúšik má virtuálnu sumu a môže si za ňu poskladať svoju zostavu z hráčov jednotlivých klubov našej ligy. Potom už len sleduje, koľko bodov mu jednotliví futbalisti počas kola nazbierali."

Prečítajte si tiež:

Fantasy ligu môže hrať každý. Podmienkou je len platná registrácia. Každý fanúšik má k dispozícii sumu sto miliónov eur. Najdrahšími sú pätnásťmiliónoví Nikola Krstovič z Dunajskej Stredy a Vladimír Weiss ml.

„Chceme, aby sa ľudia čo najviac v aplikácii hrali, preto je možné zostavu po kole kompletne vymeniť. Výhodu majú, samozrejme, tí fanúšikovia, ktorí sledujú Fortuna ligu, majú prehľad o zranených hráčoch či hráčoch, ktorí nemôžu nastúpiť napríklad pre kartové tresty," zdôraznil Ondruš a uviedol, že najlepší v hre budú na konci sezóny aj odmenení.

Od nadstavbovej časti (10. marca 2023) budú súčasťou hry aj miniligy. Užívatelia si môžu medzi sebou vytvárať vlastné samostatné súťaže a súperiť v nich. Aktuálne je dostupný klubový a celkový rebríček.

Viac sa dočítate na webe Fortunaliga.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.