Primárnym cieľom Vionu je záchrana. Tréner Galád je presvedčený, že sa to podarí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Futbalistom Zlatých Moraviec pôjde v jarnej časti Fortuna ligy primárne o udržanie sa v súťaži. Jeseň ukončili na desiatom mieste tabuľky s 19 bodmi a deväťbodovým náskokom pred posledným Liptovským Mikulášom. Odchody a príchody hráčov boli v zimnom prestupovom období vyvážené.

Hlavnou prioritou ViOnu je, aby hral v najvyššej lige aj v budúcej sezóne. „Na úvodnom tréningu jari sme si povedali, že nás čaká turnaj, ktorý má dvanásť mužstiev a štyri kolá. A všetci začíname s nula bodmi. My v tom turnaji chceme uspieť. ViOn sa určite zachráni. Buď to bude po štyroch kolách alebo po štrnástich," uviedol tréner Ivan Galád pre oficiálnu webstránku klubu. „Našim cieľom je jednoznačne záchrana. Chceme, aby aj jar bavila tak našich fanúšikov, ako záver jesene," dodal predseda predstavenstva Martin Ondrejka. Galád zároveň vyzdvihol fungovanie klubu. „ViOn má svoje čaro. Donedávna som iba o ňom počul, teraz ho zažívam."

Prečítajte si tiež:

Trénerská dvojica sa dobre pozná

Od januára pôsobí v klube aj asistent trénera Gergely Geri. Spolu s Galádom viedli v roku 2020 Nitru. „Je to v podstate hotový tréner. Som veľmi rád, že mal veľký záujem o pozíciu asistenta. Chcel byť v tomto klube. Tešíme sa, že napriek tomu, že mal platnú zmluvu do leta v Trebišove, tak vyšli nám a jemu v ústrety. Patrí im za to poďakovanie," reagoval Galád.

Zlaté Moravce tiež posilnili obranca Alden Šuvalija z FC Slovácko, krídelník Lucas Demitra z AS Trenčín aj útočníci Kenneth Ikugar (FC Spartak Trnava) a Roman Čerepkai (FK Teplice). Z akadémie dostali šancu 18-ročný obranca Robert Stareček i 19-ročný brankár Patrik Richter. Tím opustili útočníci Giannis Niarchos (FK DAC 1904 Dunajská Streda) a Tomáš Horák (FK Slovan Galanta). Na hosťovanie odišli útočník Marko Ševčík, krídelník Sebastián Rák a stopér Aaron Belmenen.

Prečítajte si tiež:

Sústredenie v zahraničí

Tím netradične absolvoval sústredenie v zahraničí, kde odohral dva prípravné zápasy. Pobyt na chorvátskej Makarskej si pochvaľoval kapitán Tomáš Ďubek. „Sústredenie splnilo účel. Mali sme výborné zázemie a ťažkých súperov bosnianskej ligy. Prišli noví hráči, aj pre nich to bolo dobre, zapadli do kolektívu," dodal Ďubek.

káder FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble pred jarnou časťou 2022/2023:

brankári: Matúš Chropovský, Patrik Lukáč, Patrik Richter

obrancovia: Samuel Suľa, Alden Šuvalija, Michal Pintér, Martin Bednár, Matúš Čonka, Robert Stareček, Martin Toml

stredopoliari: Timotej Múdry, Denis Duga, Anton Sloboda, Tomče Grozdanovski, Adam Brenkus, Tomáš Ďubek

útočníci: Karol Mondek, Lucas Demitra, Tomáš Vestenický, Stephano Almeida, Patrik Pinte, Roman Čerepkai, Kenneth Ikugar

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.