Legendárny Žofčák je so svojou kariérou spokojný. Jeden veľký sen sa mu však nesplnil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pred pár dňami oznámil Igor Žofčák, že po aktuálnej sezóne ukončí svoju bohatú a úspešnú kariéru. Jedna z najväčších legiend slovenskej najvyššej súťaže skončí s profesionálnym futbalom vo veku 40 rokov.

Sám hovorí, že to bolo náročné rozmýšľanie, pretože tento šport stále miluje. „Je to najťažšie rozhodnutie, pretože keď musíte opustiť niečo, čo milujete je to ťažké. Ale štyridsiatka je môj cieľ. Keď si ho splním, budem veľmi šťastný," začala ikona Michaloviec.

Žofčák je najstarším strelcom najvyššej slovenskej súťaže a stále má niekoľko zápasov, aby vlastný rekord prekonal. „Keby som skóroval vo veku 40 rokov bolo by to úžasné, ale uvidíme, či sa to podarí," zaželal si.

Prečítajte si tiež:

Sen ostal nesplnený

Pri bilancovaní svojej kariéry si spomenul na svoju premiéru medzi mužmi v sezóne 2004/2005, keď nastúpil v drese Ružomberka na bratislavských Pasienkoch, kde neskôr pôsobil aj v drese Slovana.

„V pamäti mi utkvel najmä môj prvý zápas, ktorý som odohral na profesionálnej úrovni. Míľnikov však mám viacero. Oslavoval som zisk titulov a pohárov, aj v zahraničí."

Záložník s výbornou kopacou technikou túžil po pôsobení v špičkových európskych ligách, čo sa mu však nikdy nesplnilo.

„Vždy ma lákala myšlienka hrať v nemeckej Bundeslige alebo v anglickej Premier League, ale keď človek na to nemá, tak sa tam ani nemôže dostať. Som však vďačný za to, kde som hral, pretože to boli top mužstvá. Mám úžasnú kariéru a ak pôjde všetko ako má, tak budem spokojný," zakončil.

Igor Žofčák pôsobil okrem Michaloviec a Slovana Bratislava aj v Česku, kde si obliekal dresy Sparty Praha a Jablonca.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.