Trénerská zmena vo Fortuna lige. Mariána Zimena nahradí skúsený český kouč

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Katastrofálna forma futbalistov AS Trenčín neostala bez odozvy. Trenčania sa už dlhšiu dobu výsledkovo aj herne trápia a prepadli sa na predposledné miesto tabuľky Fortuna ligy. Horšie je na tom momentálne len Liptovský Mikuláš, a tak je jasné, že AS je už namočený v boji o záchranu v najvyššej súťaži.

Vedenie klubu na túto nelichotivú situáciu zareagovalo a na pozícii hlavného trénera vymení Mariána Zimena skúsený český odborník František Straka. Kouč, ktorý na Slovensku pôsobil na lavičke Slovana Bratislava a MFK Ružomberok prichádza pod hrad Matúša Čáka s jasným cieľom.

Prečítajte si tiež:

Prvoradá je záchrana

„Volal mi Ladislav Valášek, s ktorým sa poznám a mám kontakty na tento klub. Trenčín poznám z môjho pôsobenia v Slovane Bratislava. Vtedy to bol skvelý tím. Rozhodlo aj to, že viem do čoho idem. Aj keď teraz ma čakajú záchranárske práce, je tam veľa mladých hráčov,“ uviedol Straka pre tn.cz.

Straka sa vracia k trénerskému remeslu. V poslednom období pôsobil ako televízny futbalový expert a ponuka z Trenčína bude pre neho novou výzvou.

Musí nakopnúť tím

„Verím, že sa mi tím podarí nakopnúť a budú tam veci, ktoré sú mi vlastné. Je to srdiečko a túžba pobiť sa o výsledok,“ pokračoval.

„Skúsenosti, ktoré mám podávam ďalej. Je to tím, ktorý má tradíciu a som zvedavý ako to tam bude vyzerať,“ povedal o svojom novom pôsobisku František Straka. Kormidlo by mal prevziať v najbližších hodinách.

Premiéru absolvuje budúcu sobotu v ligovom zápase proti Liptovskému Mikulášu. Trenčín je stále v hre aj v slovenskom pohári, kde v prvom semifinále podľahol Trnave 1:2.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.