Trenčín i Žilina myslia na budúcnosť a poistili si svoje mladé talenty dlhodobými zmluvami

AS Trenčín počas úvodného tréningu pred štartom nového ročníka Fortuna ligy
AS Trenčín počas úvodného tréningu pred štartom nového ročníka Fortuna ligy Zdroj: TASR

Ďalším hráčom, ktorý spojil svoju budúcnosť s fortunaligovým futbalovým klubom AS Trenčín, sa stal Eynel Soares. Služby kapverdského krídelníka si Trenčania poistili do konca roku 2026.

"Je pre mňa cťou, že môžem pokračovať v AS Trenčín. Chcem klubu pomôcť a spolu s ním rásť ako hráč. Som vďačný za príležitosť, ktorú som dostal," povedal Soares pre ASTV.

Dvadsaťštyriročný ofenzívny hráč pôsobí pod Čákovým hradom od jari 2022. V bielo-červených farbách nastúpil doposiaľ v 42 ligových zápasoch, v ktorých si pripísal štyri góly a sedem asistencií. Ďalšie štarty pridal v Slovnaft Cupe.

"Eynel začína ukazovať svoj potenciál, s ktorým sme ho do Trenčína brali. Vedeli sme, že bude potrebovať čas na aklimatizáciu. Sme však presvedčení o jeho kvalitách. Patrí medzi najlepších hráčov ligy a v tejto sezóne to má šancu potvrdiť. Zžil sa s mužstvom a mestom, čo mu dáva všetky predpoklady, byť ešte užitočnejším pre náš klub," povedal technický riaditeľ klubu Andrej Žáčik.

Prečítajte si tiež:

​Ešte pred odchodom na sústredenie do Rakúska sa vedenie fortunaligového futbalového klubu MŠK Žilina dohodlo na nových zmluvách s trojicou hráčov - obrancom Patrikom Leitnerom a stredopoliarmi Patrikom Iľkom a Martinom Gomolom. Informoval o tom web MŠK.

Gomola, ktorý prišiel pod Dubeň v roku 2017 do kategórie U16, doteraz zbieral skúsenosti najmä v B-tíme, kde patril k oporám. Aj preto je momentálne už súčasťou A-tímu, kde sa bude snažiť pripísať si prvé ligové minúty. K tomu všetkému prišla pred štartom novej sezóny aj zmluva s platnosťou do 30. júna 2025.

"V prvom rade ďakujem vedeniu za prejavenú dôveru. Nová zmluva mi dáva možnosť pokračovať v klube, v ktorom môžem naďalej rásť a zlepšovať sa. Verím, že môj pobyt v kabíne A-tímu nebude krátkodobý a postupne sa tu usadím napevno," povedal Gomola.

Prečítajte si tiež:

​Leitner by rád dostával šancu aj po podpise novej zmluvy, ktorá má platnosť do 30. júna 2026. "Som rád, že klub mal záujem o moje služby a s tým súvisiace predĺženie zmluvy. V Žiline chcem napredovať, je to moje rodné mesto a cítim sa tu skvele. Minulú sezónu som dostával šancu, za čo som vďačný. Verím, že aj moje výkony boli adekvátne. Toto predĺženie zmluvy je pre mňa motiváciou do ďalšej práce. Dúfam, že spoločne budeme stúpať ku krajším momentom a úspechom."

Pol roka pred uplynutím kontraktu prišla ponuka na novú zmluvu aj pre Iľka. Pracovitý stredopoliar, ktorý je z tejto trojice "šošonov" najskúsenejší, neváhal pokračovať v spolupráci s MŠK.

"Keď sa predošlý kontrakt blížil ku svojmu koncu, vedenie ma oslovilo ohľadom novej zmluvy. Spoločnú reč sme našli rýchlo, za čo som rád. Pôsobím tu už šiesty rok, naučil som sa tu veľa, preto som rád, že môžem pokračovať s touto partiou ďalej. Niečo sme už spolu dosiahli a ja verím, že je pred nami ešte veľa úspechov. Dúfam, že to z hľadiska tímu i mňa osobne bude takto pokračovať a budem hlavne zdravý," uviedol Iľko.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte všetky zápasy Niké ligy na Voyo

K téme Fortuna liga

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.