V Bratislave preverovali podozrenie na koronavírus. Testy nebezpečné ochorenie nepotvrdili

Teemu Pukki z Norwichu oslavuje gól proti Bournemouthu.
Zdroj: TV Markíza

Išlo o muža z bratislavskej Petržalky.

Informácie o koronaviruse nenechávajú chladnými ani Slovákov. Ľudia s teplotami či chrípkou sa boja, či nejde o niečo vážnejšie. V Bratislave dnes preverovali pacienta, ktorý sa obával, že sa nebezpečným vírusom nakazil.

Podľa našich informácií išlo o muža z Bratislavy, ktorý mal príznaky podobné chrípke. Chorá vraj bola cela jeho rodina.

Pacienta previezli do nemocnice na Kramároch, kde ho aj vyšetrili. Výsledky boli negatívne.

Vraj si zavolal sanitku a tak je možné, že k nemu záchranári museli pristupovať ako k vážne chorému. Napokon mal podľa našich informácií chrípku. Nemocnica ale nič nekomentuje a k podrobnostiam sa vyjadrovať nechce.

V čase, keď sa hovorí o vážnych epidémiách ako boli MERS, SARS alebo teraz koronavírus, vraj majú na infekčných oddeleniach rušno. Ľudia aj s bežnými virózami alebo chrípkami sa boja, či náhodou nemajú niečo vážnejšie.

Aj ministerstvo zdravotníctva ale potvrdzuje, že žiaden prípad na Slovensku potvrdený nebol. Kvôli koronavírusu ale zajtra zasadne krízový štáb.

"Ministerstvo zdravotníctva SR spolu s Úradom verejného zdravotníctva situáciu veľmi pedantne monitoruje. Na Slovensku koronavirus k dnešnému dňu nebol potvrdený. Rezort však robí všetky preventívne opatrenia s cieľom maximálnej ochrany obyvateľstva. Rezort ma situáciu pod kontrolou a aj s cieľom nešíriť paniku bude zajtra o téme komplexne spolu s odborníkmi informovať," uviedla v stanovisku hovorkyňa Zuzana Eliášová.

Krízový štáb má zasadnúť v pondelok ráno na ministerstve zdravotníctva. Premiér sa chce informovať o aktuálnej situácii v Európe a zároveň zistiť, ako je Slovensko pripravené pre prípad, že by sa koronavirus vyskytol aj u nás.

Pozrite si reportáž Zuzany Javorovej


BRATISLAVA/TVNOVINY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Slovensko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.