Koronavírusu v Číne podľahlo už 106 ľudí

Potvrdených bolo približne 1300 nových prípadov nakazenia.

Nový koronavírus si v Číne vyžiadal už 106 obetí na životoch. Informovali v utorok tamojšie úrady s tým, že potvrdených bolo približne 1300 nových prípadov nakazenia. Táto nová bilancia vyplynula z aktualizovaných údajov, ktoré v utorok zverejnila zdravotná komisia v stredočínskej provincii Chu-pej, kde sa nachádza epicentrum epidémie.

Bilancia obetí stúpla po tom, ako komisia nahlásila ďalších 24 úmrtí spôsobených vírusom a 1291 nových prípadov nakazenia. V celej Číne evidujú doteraz viac ako 4000 prípadov, keď sa potvrdila nákaza novým koronavírusom, informovala v utorok agentúra AFP.

Čína odložila začiatok jarného semestra

Odklad sa týka škôl a univerzít v celej krajine a súvisí s obavami z prepuknutia vírusovej epidémie. Informovala o tom agentúra AFP. Študenti sú v súčasnosti na prázdninách pri príležitosti osláv nového lunárneho roku. Ministerstvo školstva zatiaľ neuviedlo dátum začiatku vyučovania.

Občanov vyzvali, aby odložili cesty do zahraničia

Svojich občanov zároveň vyzvala, aby odložili cesty do zahraničia, ak nie sú nevyhnutné.
Toto odporúčanie bolo vydané "s cieľom chrániť zdravie a bezpečnosť Číňanov a cudzincov," uvádza sa vo vyhlásení čínskeho imigračného úradu.

Ako informovala agentúra AFP, v texte vyhlásenia sa píše, že obmedzenie cezhraničného pohybu ľudí pomáha predchádzať výskytu nákazy a mať pod kontrolou jej ohniská.
Vyhlásenie bolo vydané v čase, keď Čína vyvíja veľké úsilie, aby zastavila šírenie koronavírusu

Nový koronavírus 2019-nCoV, podobný pôvodcovi ochorenia SARS, spôsobuje zápal pľúc a prenáša sa z človeka na človeka. Jeho inkubačná doba je v priemere desať dní; najkratšia registrovaná doba bola len jeden deň a najdlhšia 14 dní.

Prípady ochorení spôsobených novým koronavírusom hlásili tiež v Thajsku, Japonsku, Južnej Kórei, na Taiwane, v Singapure, Vietname, Nepále, Austrálii i v USA. Tri prípady nákazy - prvé v Európe - potvrdili v piatok aj vo Francúzsku. V sobotu prvého pacienta potvrdili aj v Kanade a v pondelok aj v Nemecku.


PEKING/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti