Tisícky turistov uviazli pre koronavírus na výletnej lodi v Taliansku

Na výletnej lodi v Taliansku uviazli pre koronavírus turisti
Na výletnej lodi v Taliansku uviazli pre koronavírus turisti Zdroj: TASR/AP

Na palube sa totiž nachádza čínsky pár, ktorý vykazuje všetky symptómy vírusu.

Približne 7 000 cestujúcich a členov posádky uviazlo vo štvrtok v talianskom prístave Civitavecchia na výletnej lodi, na ktorú uvalili karanténu vzhľadom na podozrenie, že dvaja z prítomných ľudí sú nakazení potenciálne smrtiacim novým druhom vírusu. Agentúra AFP to uviedla s odvolaním sa na talianske zdravotnícke úrady a médiá.

Podozrenie sa týka čínskeho páru, ktorý priletel 25. januára z Hongkongu do Milána a následne nastúpil v Civitavecchii na výletnú loď Costa Smeralda. Spoločnosť Costa Crociere, ktorá plavidlo prevádzkuje, potvrdila, že cestujúcich a posádku držia v izolácii.

Vzorky odobrané spomínanej dvojici odoslali na testovanie po tom, ako loď navštívili traja lekári a zdravotná sestra, aby pomohli žene trpiacej horúčkou. Ženu z Macaa vo veku 54 rokov a jej spolucestujúceho umiestnili v noci na štvrtok do izolovaných priestorov palubnej nemocnice.

Zdroj: TASR/AP

Costa Smeralda je vlajkovou loďou spoločnosti Costa Crociere a piatou najväčšou výletnou loďou na svete. Priplavila sa do Civitavecchie z Palmy de Mallorca a v súčasnosti zabezpečuje jednotýždňové výletné plavby v západnom Stredomorí.

Čína, odkiaľ sa šíri nový druh tzv. koronavírusu, hlásila vo štvrtok dosiaľ najväčší nárast počtu súvisiacich úmrtí za jediný deň. Prípady nakazenia sú potvrdené už v najmenej 15 krajinách, pričom len v samotnej Číne už vírusu podľahlo 170 ľudí.


RÍM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taliansko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.