Ďalší európsky štát hlási potvrdený koronavírus

Tamara s trénerom sú si čoraz bližší.
Zdroj: TASR/AP

Pozitívne testovaná osoba je v dobrom zdravotnom stave a nevykazuje žiadne príznaky choroby.

Jeden z deviatich občanov Belgicka, ktorí v nedeľu večer pricestovali z Wu-chanu leteckým špeciálom, bol pozitívne testovaný na nový typ koronavírusu. Informovali o tom v utorok belgické médiá s odvolaním sa na federálne ministerstvo zdravotníctva.

Všetci Belgičania z Wu-chanu boli po prevoze z Paríža do Bruselu umiestnení vo Vojenskej nemocnici kráľovnej Astrid v severnej časti belgickej metropoly, kde prešli lekárskou prehliadkou. Infikovaná osoba — žena — bola ešte v pondelok večer premiestnená do Univerzitnej nemocnice Svätého Petra v Bruseli a izolovaná od ostatných pacientov. Testy ostatných ôsmich Belgičanov sú negatívne.

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že pozitívne testovaná osoba je v dobrom zdravotnom stave a nevykazuje žiadne príznaky choroby.

Podľa slov ministerky zdravotníctva Maggie De Blockovej všetci repatriovaní Belgičania, testovaní vo vojenskej nemocnici, boli informovaní o výsledkoch, ktoré sa ich priamo týkajú.

Irán vyslal po svojich študentov vo Wu-chane lietadlo

Iránska vláda vyslala v utorok do Číny lietadlo, ktoré privezie späť 70 iránskych študentov. Tí pôsobia v meste Wu-chan, ktoré je považované za epicentrum šírenia nového koronavírusu. Informovala o tom agentúra IRNA.

Poradca iránskeho ministra zdravotníctva pre IRNA uviedol, že v lietadle sú aj niektorí lekári a členovia špeciálnych útvarov pre mimoriadne situácie. Študentov privezú z Wu-chanu do Iránu v stredu a na 14 dní ich umiestnia do karantény.

Šéf iránskeho manažmentu pre infekčného choroby v pondelok konštatoval, že žiaden zo študentov vo Wu-chane nie je infikovaný koronavírusom.

BRUSEL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti