Predstierali koronavírus. Kým žena sa tým zachránila, muž si falošnou správou zavaril

Počet obetí tohto nového vírusu je už viac ako 570.

Šialenstvo okolo nového koronavírusu využil aj muž, ktorý cestoval z Kanady na Jamajku. James Potok (28) uprostred letu z Toronta do Montego Bay z ničoho nič oznámil, že nedávno bol v Číne a že má koronavírus. Píše o tom idnes.cz.

Pilotovi sa ale jeho tvrdenie nezdalo, ale vzhľadom na to, že obetí tejto nákazy sú už stovky, musel k situácii pristúpiť s plnou vážnosťou.

Nezostávalo mu tak nič iné len sa vrátiť do Kanady. Posádka údajne chorému mužovi medzitým dala rukavice i rúšku a posadila ho do zadnej časti lietadla.

Na letisku sa ho následne ujali zdravotníci a policajti. Ihneď sa zistilo, že muž nejaví žiadne príznaky tejto nákazy. Teraz tak čelí obvineniu zo šírenia poplašnej správy a čoskoro ho čaká súd.

Samotný Kanaďan však má na celú vec odlišný pohľad. Pre BBC uviedol, že chcel natočiť virálne video, s ktorým by následne mal úspech na sociálnych sieťach. Dodal, že nikomu nepovedal, že má koronavírus.

Vo chvíli, keď vstal a zapol na palube kameru, vraj skonštatoval, že nedávno bol v provincii Chu-nan (nesprávne uviedol provinciu), čo je epicentrum koronavírusu, a že sa necíti úplne dobre.

Ľudia okolo neho sa vraj netvárili nadšene, a tak prestal natáčať a zase sa posadil. Cestujúcim aj leteckej spoločnosti sa za spôsobené nepríjemnosti ospravedlnil.

Muž nie je jediný, kto si nákazu nebezpečným vírusom vymyslel. V čínskej provincii Kuej-čou to pomohlo žene v ohrození.

Tá ležala doma v posteli, keď sa do jej dostal neznámy muž a pokúsil sa ju znásilniť. Napadnutá žena duchaprítomne zakašlala a povedala mu, že nedávno bola vo Wu-chane a že má symptómy nákazy.

To cudzieho muža vystrašilo tak, že okamžite z domu ušiel a po ceste stratil svoj batoh aj mobil. Ešte predtým však z jej stolíka stihol ukradnúť peniaze. Polícii sa ho ale napokon podarilo chytiť.

BRATISLAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti