Na japonskej výletnej lodi sa objavilo 60 nových prípadov koronavírusu

Reflex
Zdroj: TASR/AP Photo/Eugene Hoshiko

Celkový počet nakazených stúpol na 130.

Na japonskej výletnej lodi sa potvrdilo 60 ďalších prípadov nového typu koronavírusu. V pondelok o tom informovala agentúra AFP s odvolaním sa na verejnoprávnu televíziu NHK.
Výletná loď Diamond Princess sa od začiatku minulého týždňa nachádza v karanténe pri japonskom meste Jokohama. Celkový počet nakazených stúpol na 130.

Loď zakotvila v Jokohame po tom, ako sa u jej bývalého pasažiera, ktorý vystúpil v Hongkongu, potvrdila nákaza koronavírusom. Japonské úrady spočiatku vykonali lekárske testy na asi 300 z celkového počtu 3711 pasažierov. V uplynulom týždni sa rozhodli otestovať všetkých cestujúcich, pričom počet nakazených cez víkend stúpol.

Nakazených cestujúcich úrady previezli do nemocníc. Tí, ktorí ostali na palube, boli požiadaní, aby ostali vo svojich kajutách a vyhýbali sa kontaktu s ďalšími pasažiermi. Diamond Princess by v karanténe mala ostať do 19. februára.

Japonský minister zdravotníctva Kacunobu Kató v pondelok vyhlásil, že okolo 600 ľudí na palube naliehavo potrebuje lieky. Polovica pasažierov bola podľa neho zásobená cez víkend.

TOKIO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronovírus

Dôležité udalosti