Zúfalstvo pre koronavírus: Ozbrojení muži v Hongkongu ukradli 50 balení toaletného papiera

Hráči Košíc oslavujú gól proti Budapešti.
Zdroj: Reuters

Ľudia sa pre zabezpečenie základných potrieb uchyľujú k zúfalým činom.

Trojica zlodejov vyzbrojená nožmi ukradla v pondelok v Hongkongu 50 balení toaletného papiera obsahujúcich celkovo 600 roliek. Informovala o tom tamojšia polícia s tým, že dvoch predpokladaných zlodejov sa už podarilo chytiť a po treťom sa stále pátra, uviedla agentúra Reuters.

Všetok toaletný papier v hodnote 1700 hongkonských dolárov (približne 202 eur) bol krátko po čine opäť zaistený v neďalekom penzióne. Podľa polície muži toaletný papier ukradli vodičovi kamióna, ktorý priviezol tovar do obchodu v štvrti Mongkok známej organizovaným zločinom.

V súvislosti s panikou okolo epidémie nového koronavírusu Hongkončania v supermarketoch vykúpili zásoby toaletného papiera, čistiacich prostriedkov, ako aj základných potravín, a to i napriek uisteniam zo strany vlády, že vírus na dodávky týchto produktov nemá nijaký vplyv.

V roku 2003 zomrelo v Hongkongu na akútny respiračný syndróm SARS 299 ľudí, čo podľa agentúry AFP medzi tamojšími obyvateľmi vyvolalo nedôveru voči vláde a jej schopnosti zabezpečiť ochranu verejného zdravia.

Výskyt koronavírusu SARS-CoV-2 (predtým 2019-nCoV), ktorý spôsobuje ochorenie pomenované COVID-19, hlásili po prvý raz v decembri 2019 v čínskom meste Wu-chan, metropole provincie Chu-pej. Mimo Číny ho odvtedy zaznamenali vo viac ako 25 krajinách.

Od vypuknutia nákazy sa týmto vírusom infikovalo vyše 70.500 ľudí v pevninskej Číne, mimo nej evidujú okolo 780 infikovaných na takmer 30 miestach. Chorobe COVID-19 doteraz v Číne podľahlo 1770 ľudí. Po jednom úmrtí mimo Číny hlásili Taiwan, Filipíny, Hongkong a Japonsko. Prvé úmrtie mimo Ázie oznámili v sobotu vo Francúzsku, kde zomrel starší čínsky turista.

HONGKONG/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hongkong

Dôležité udalosti