Juhokórejčanka nakazila koronavírusom rekordný počet ľudí

Neymar z PSG reaguje v prvom osemfinále LM na pôde Borussie Dortmund.
Zdroj: TASR/AP/Ahn Young-joon

Potenciálna superprenášačka sa zúčastnila na viacerých bohoslužbách.

Južná Kórea v stredu potvrdila 20 nových prípadov nákazy koronavírusom, čím sa ich celkový počet v krajine zvýšil na 51. Všetci nakazení sú v karanténe a podstupujú liečbu, informovala agentúra Jonhap.

Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC) uviedlo, že 18 nových pacientov sa objavilo v meste Tegu, ktoré leží 300 kilometrov južne od Soulu v provincii Severný Kjongsang.

Kórejské úrady zároveň informovali, že 61-ročná žena, ktorá je 31. potvrdenou infikovanou osobou, je zrejme "superprenášačom". Údajne nakazila najmenej 15 ľudí a do kontaktu prišla celkovo so 166 osobami. Žena žijúca v meste Tegu, dostala horúčku 10. februára a v utorok bol u nej potvrdený koronavírus SARS-CoV-2. V januári navštívila Soul a keďže pokračovala vo svojom každodennom živote a používala verejnú dopravu, existujú obavy, že mohla nakaziť aj ďalších ľudí.

Z predbežného epidemiologického vyšetrovania vyplýva, že potenciálna superprenášačka sa zúčastnila na viacerých bohoslužbách v tom istom kostole, rovnako ako aj ľudia, u ktorých sa vírus najnovšie zistil, a takisto bola v priamom kontakte s jednou osobou v nemocnici v Tegu.

Zdravotníci plánujú testovať na prítomnosť vírusu všetkých, ktorí sa zúčastnili na bohoslužbách súčasne s nakazenou pacientkou.

Hoci nie je pojem superprenášača presne definovaný, väčšinou sa ním označuje človek, ktorý ochorením infikuje viac ako desať ľudí.

SOUL/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti