Pražské letisko zavádza pre koronavírus mimoriadne bezpečnostné opatrenia, Slovensku stačia len tlačivá

Na Slovensku sme zatiaľ preverovali 55 podozrení na koronavírus, všetky boli negatívne.

Sever Talianska napadol koronavírus. Pražské letisko zavedie o polnoci z pondelka na utorok pre prílety z tejto krajiny mimoriadne bezpečnostné opatrenia, ktorých súčasťou bude cielený skríning, ako aj zvýšená hygiena. Podľa vyhlásenia letiska zverejneného na Twitteri je letisko v hlavnom meste Českej republiky prvým na svete, ktoré takéto opatrenia prijme.

Letisko Václava Havla Praha je podľa slov jeho hovorcu Romana Pacvoňa v úzkom kontakte so zdravotníckymi a hygienickými úradmi a riadi sa ich pokynmi. Navyše zaviedli aj ďalšie opatrenia týkajúce sa letov do Talianska a juhokórejského Soulu, priblížil spravodajský server iDNES.cz.

Už cez víkend začali platiť prísnejšie hygienické pravidlá - napríklad častejšia a dôkladnejšia dezinfekcia letiskových priestorov. Pre lety do Soulu bola vyhradená samostatná brána.

Opatrenia zvýšilo aj budapeštianske letisko, ľuďom z Talianska merajú teplotu.

A aké opatrenia zavádza bratislavské letisko?

V pondelok popoludní u nás pristálo lietadlo z Milána, ktoré je takisto postihnuté koronavírusom. Turistov kontrolovali iba v Taliansku.

U nás sme zatiaľ preverovali 55 podozrení na koronavírus, všetky boli negatívne. Odborníci hovoria, že je nereálne, aby sme boli schopní skontrolovať všetkých, ktorí prekročia hranice.

Od utorka sa zmení aspoň niečo. O tom, že sú cestujúci v lietadle zdraví, budú musieť podpísať vyhlásenie a vyplniť tlačivo, aby sme ich v prípade potreby vedeli dohľadať.

Viac v reportáži Ľubice Janíkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme BA

Dôležité udalosti