Pre obavy z koronavírusu sú v karanténe klienti hotela na Tenerife, nie je tam žiadny Slovák

Biatlonista Michal Šlesingr v štafete na MS 2020.
Zdroj: reprofoto/Reuters

V letovisku Adeje sa momentálne nachádza približne 1 000 turistov.

Hotel na ostrove Tenerife patriacom k španielskym Kanárskym ostrovom dali v utorok tamojšie úrady do karantény, keďže taliansky lekár, ktorý sa v ňom ubytoval, mal pozitívne testy na smrtiaci koronavírus. Informovala o tom agentúra AP.

V komplexe Hotela H10 Costa Adeje Palace v letovisku Adeje na juhozápade ostrova sa momentálne nachádza približne 1 000 turistov, uviedli španielske médiá.

Podľa médií je nakazeným mužom lekár zo severotalianskeho regiónu Lombardsko, kde úrady izolovali viacero obcí a miest a zaviedli aj bezpečnostné opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu vírusu.

Zdroj: AP Photo

Ide o tretieho človeka s pozitívnym testom na tento vírus v Španielsku - po Britovi na ostrove Malorka z 9. februára a Nemcovi na ostrove La Gomera, druhom najmenšom z Kanárskych ostrovov, z 1. februára.

V hoteli nie sú Slováci

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí nekontaktovali v súvislosti s karanténou žiadni slovenskí občania.

"V Španielsku máme v súčasnosti registrovaných 56 občanov Slovenskej republiky. Z tohto počtu len šesť občanov uviedlo, že sú tento týždeň na Kanárskych ostrovoch. Žiadny občan však neuviedol predmetný hotelový komplex," informoval riaditeľ tlačového odboru ministerstva Juraj Tomaga.

Vo svete, prevažne v Číne, podľahlo koronavírusu už viac ako 2 600 ľudí. Podľa predpokladov sa začal šíriť z trhoviska s divými zvieratami v stredočínskom meste Wu-chan.

Počtom infikovaných ľudí sa dostalo na prvé miesto v Európe Taliansko (229), ktoré je zároveň tretie vo svete za Čínou a Južnou Kóreou. Počet úmrtí na koronavírus sa v Taliansku v pondelok zvýšil na sedem po tom, ako v nemocnici v meste Como v Lombardsku zomrel 62-ročný muž. Oznámila to agentúra APA s odvolaním sa na talianske médiá.

MADRID/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti