Cestovky pre koronavírus rušia zájazdy. V akom prípade to môžete spraviť aj vy?

Koronavírus evidujú vo viac než desiatke európskych krajín.

Cestovné kancelárie hlásia viacero zrušených zájazdov do Číny a okolitých krajín. Pre šíriaci sa koronavírus niektorí Slováci odriekajú aj lyžovačky na severe Talianska.

Pri cestovaní na vlastnú päsť je len na vás, či sa rozhodnete do danej krajiny vycestovať. Ak zostanete doma, v najhoršom prípade prídete o peniaze za zaplatenú letenku či hotel.

Ak ste si vybrali cestovnú kanceláriu, od zmluvy za zájazd sa dá odstúpiť. Na to, aby ste dostali späť plnú sumu, však musíte spĺňať určité podmienky jednotlivých cestovných kancelárií.

S vrátením peňazí nerátajte ani v prípade, že ministerstvo zahraničných vecí vydá odporúčanie do vybranej krajiny necestovať.

Koronavírus evidujú vo viac než desiatke európskych krajín. Okrem severu Talianska sa pozornosť upiera aj na hotel na španielskom ostrove Tenerife, kde je v izolácii zhruba tisíc turistov vrátane šiestich Čechov.

V prípade, že by ste sa na výlete či dovolenke ocitli v karanténe, poisťovne vám náklady nepreplatia. Tento typ rizika totiž nie je súčasťou cestovných poistení.

Poisťovne odporúčajú Slovákom v zahraničí, aby sa v prípade nejasností obrátili na asistenčnú službu.

Viac v reportáži Dominika Matulaja.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti