Južná Kórea nahlásila 171 nových prípadov koronavírusu, celkovo ich má 1766

0303_Cervene_pasky_03_03_P60_Ut_20_30__12.mp4
Zdroj: TASR/Kim Hyun-tai/Yonhap via AP

Čína zaznamenala najnižší počet nových úmrtí na koronavírus od januára.

Južná Kórea oznámila vo štvrtok popoludní miestneho času 171 ďalších nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čím sa ich počet v krajine zvýšil na 1766. Informovala o tom agentúra AP.


Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC) uviedlo, že 115 nových prípadov nákazy zaznamenali v meste Tegu na juhovýchode krajiny a jeho okolí, ktoré je epicentrom nákazy v Južnej Kórei. Doteraz odtiaľ hlásili vyše 1100 prípadov nakazenia.

Nárastom počtu nakazených sa Južná Kórea stala druhou najviac zasiahnutou krajinou po Číne. Chorobe COVID-19, ktorú vírus spôsobuje, dosiaľ v Južnej Kórei podľahlo 13 ľudí.

Južná Kórea a Spojené štáty vo štvrtok oznámili, že pre šírenie koronavírusu na juhu Kórejského polostrova odkladajú na neurčito každoročné spoločné vojenské cvičenie, ktoré sa malo uskutočniť v prvej polovici tohto roka. Podľa agentúry Jonhap ide o vôbec prvý prípad odkladu týchto spoločných manévrov zo zdravotných dôvodov.

Výskyt koronavírusu SARS-CoV-2 (predtým 2019-nCoV), ktorý spôsobuje ochorenie pomenované Covid-19, hlásili po prvý raz v decembri 2019 v čínskom meste Wu-chan, metropole provincie Chu-pej. Odtiaľ sa rozšíril do desiatok krajín.

Čína vo štvrtok nahlásila 29 nových úmrtí na koronavírus. Ide o najnižší denný počet nových prípadov úmrtí od januára.

Čína hlási najnižší počet nových úmrtí na koronavírus od januára

Čína vo štvrtok nahlásila 29 nových úmrtí na koronavírus. Podľa agentúry AFP ide o najnižší denný počet nových prípadov úmrtí od januára. Počet nových prípadov nákazy však oproti predchádzajúcemu dňu mierne vzrástol.

Čínske úrady už celkovo evidujú 78.497 nakazených a 2744 úmrtí. Spomedzi nových 433 prípadov až 383 zaznamenali v epicentre epidémie, v stredočínskom meste Wu-chan. Z Wu-chanu hlásili aj 19 z 29 nových úmrtí, oznámila čínska Národná zdravotnícka komisia.

V Číne epidémia podľa WHO vrcholila 2. februára a odvtedy slabne. Nový koronavírus sa rozšíril už do vyše 45 krajín na všetkých kontinentoch s výnimkou Antarktídy. Rozsiahle šírenie vírusu zaznamenali v Južnej Kórei, Taliansku či Iráne.

SOUL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti