Južná Kórea hlási prvý prípad osoby znovu nakazenej koronavírusom

Volebná miestnosť v Rimavskej Sobote.
Zdroj: TASR/AP

Soul zároveň v sobotu večer oznámil 219 ďalších prípadov nákazy.

Južná Kórea hlásila v sobotu prvý prípad osoby znovu nakazenej koronavírusom SARS-CoV-2. Informovala o tom juhokórejská tlačová agentúra Jonhap.

Pozitívne testy na ochorenie COVID-19 spôsobené novým koronavírusom mala druhýkrát Juhokórejčanka, ktorú predtým prepustili z karantény. Uviedlo to Kórejské centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC).

Ženu vo veku 73 rokov, ktorej vírus diagnostikovali tento mesiac už skôr, prepustili z nemocnice 22. februára, keď sa úplne uzdravila.

Vo štvrtok 27. februára sa však u nej znovu začali prejavovať príznaky ochorenia a v piatok jej nákazu koronavírusom znovu zistili.

Žena necestovala do zahraničia, ale jej syn a nevesta boli nedávno v čínskej provincii Kuang-tung a obaja sa vírusom nakazili.

Uvedená žena úradom povedala, že od svojho prepustenia z nemocnice sa zdržiavala doma.

Soul zároveň v sobotu večer oznámil 219 ďalších prípadov nákazy, takže celkový počet infikovaných v krajine je 3150. Ide zatiaľ o najväčší nárast nakazených za deň. Sedemnásť ľudí v Kórei vírusu podľahlo. Desať pacientov je v kritickom stave, uviedli zdravotnícke úrady.

SOUL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti