Spojené štáty americké potvrdili prvé úmrtie na koronavírus

Peter Pellegrini napriek vysokým horúčkam poslal z nemocnice aj fotogerafiu.
Peter Pellegrini napriek vysokým horúčkam poslal z nemocnice aj fotogerafiu. Zdroj: Xiao Yijiu/Xinhua via AP

Novým koronavírusom sa po celom svete nakazilo vyše 85.919 ľudí.

V Spojených štátoch zaznamenali prvé úmrtie na nový koronavírus. Obeťou je muž v štáte Washington, informovalo v sobotu úsečne tamojšie ministerstvo zdravotníctva, ktoré citovali tlačové agentúry AP, AFP a DPA.

Muž zomrel v zdravotníckom zariadení EvergreenHealth na predmestí Seattlu s názvom Kirkland, ďalšie podrobnosti hovorca zariadenia neposkytol. Majú tam aj ďalších ľudí s touto infekciou.

Prvé úmrtie na ochorenie COVID-19 spôsobené novým koronavírusom v tomto západnom štáte USA hlásili v čase, keď prípadov prenosu vírusu medzi ľuďmi pomaly pribúda.

Prezident Donald Trump má predstúpiť pred médiá a vyjadriť sa k situácii. Predtým vyhlásil, že USA sú "veľmi dobre organizované" a obvinil médiá zo šírenia strachu vo verejnosti.

Počet prípadov s koronavírusom je v USA pokladaný za malý.

V Taliansku je už viac ako tisíc nakazených

Počet nakazených v Taliansku už v sobotu prekročil 1000 a počet úmrtí stúpol za posledných 24 hodín o osem na 29, informovalo ministerstvo zdravotníctva citované tlačovými agentúrami AFP a AP.

Počet nakazených dosiahol od začiatku epidémie v krajine 1128, čo je nárast z piatkových 888 prípadov.

Novým koronavírusom sa po celom svete nakazilo vyše 85.919 ľudí a podľahlo mu 2941 ľudí. Tieto údaje sa týkajú 61 krajín a teritórií. Agentúra AFP sa opierala o oficiálne zdroje zo soboty 18.00 h SEČ.

Počet prípadov infikovaných ľudí vo svete tak skočil o 1802 od tej istej hodiny predchádzajúceho dňa.

Čína - vrátane území Hongkongu a Macaa -, kde sa epidémia objavila koncom decembra, mala v sobotu večer 79.251 prípadov nákazy, spomedzi nich 2835 smrteľných.

WASHINGTON/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti