V pondelok bolo hlásených deväťkrát viac prípadov nákazy koronavírusom mimo Číny než v nej

0303_Cervene_pasky_03_03_P60_Ut_20_30__12.mp4
Zdroj: TASR/Kim Hyun-tai/Yonhap via AP

V nedeľu hlásili čínske úrady iba 206 nových potvrdených prípadov, čo je najnižší počet nových infekcií za deň od 22. januára.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v pondelok oznámila, že za uplynulý deň evidovali na území Číny oveľa nižší počet nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 než vo zvyšku sveta. Informovala o tom agentúra AFP.

"Za uplynulých 24 hodín bolo hlásených takmer deväťkrát viac prípadov nákazy mimo Číny než v nej," vyhlásil v Ženeve riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Na ochorenie COVID-19 spôsobené koronavírusom doposiaľ zomrelo vyše 3000 ľudí a takmer 90.000 ľudí sa ním nakazilo.

AFP skonštatovala, že v Číne, odkiaľ sa vírus rozšíril, sa počet nových prípadov nákazy za deň postupne znižuje. V nedeľu hlásili čínske úrady iba 206 nových potvrdených prípadov, čo je najnižší počet nových infekcií za deň od 22. januára, uviedol Tedros.

Podľa dostupných údajov vírus SARS-CoV-2 evidovali doteraz mimo územia Číny v 61 krajinách sveta, kde registrujú 8739 infikovaných osôb vrátane 127 úmrtí.

Šéf WHO pripomenul, že nákazu zatiaľ nezaznamenali vo viac ako 130 krajinách sveta. V súvislosti so šírením koronavírusu podľa jeho slov "najväčšie obavy" momentálne vyvoláva situácia v zasiahnutých krajinách ako Južná Kórea, Irán, Taliansko a Japonsko.

V Iráne vírus zabil doteraz 66 ľudí a nákazu doposiaľ potvrdili u 1501 osôb. Irán má po Číne najvyšší počet obetí na následky infekcie týmto koronavírusom.

Južná Kórea, ktorá má po Číne druhú najvyššiu mieru chorobnosti, v pondelok oznámila 476 nových prípadov nakazenia koronavírusom, čím sa celkový počet infikovaných osôb v tejto krajine zvýšil na 4212.

ŽENEVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.