Vedci prezradili dátum, kedy sa zrodil koronavírus. Svoju podobu mení každým dňom

Štúdia uvádza, že vírus je schopnejší napríklad ako SARS, ale nie je tak nebezpečný.

Vedci urobili novú štúdiu, v ktorej sa zaoberali novým typom koronavírusu. Ten podľa nich mutuje každým dňom a snaží sa zmeniť tak, aby mohol prežívať vo svojom hostiteľovi. Podľa nich sa tiež zrodil medzi 20. až 25. novembrom.

Na štúdii sa podieľala univerzita v Ríme pod vedením Massima Ciccozziho, uviedla agentúra ANSA. Vedci skúmali vývoj koronavírusu od počiatku a išli po jeho stopách. Študovali hlavne správanie sa vírusu v Číne, kde je situácia stále najhoršia, píše tn.cz.

Podľa vedcov sa Covid-19 neustále mení rovnako ako ostatné vírusy. Zmenou prechádza hlavne jeho podoba, vďaka ktorej potom môže žiť vo svojom hostiteľovi. Koronavírus sa mal narodiť medzi 20. až 25. novembrom u zvierat a potom sa presunul na človeka.

Postupná mutácia spôsobila potom následnú epidémiu vírusu. Štúdia uvádza, že vírus je schopnejší napríklad ako SARS, ale nie je tak nebezpečný.

Vedci na výskume ďalej pracujú a budú teraz skúmať pôsobenie vírusu v Taliansku. "Dúfame, že všetky jeho postupnosti v Taliansku dokážeme pochopiť ... Je dôležité pokračovať v jeho sledovaní kým nezmizne, pretože je veľmi nákazlivý, aj keď menej smrtiaci ako SARS," citovala agentúra Ciccozziho.

PRAHA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti