Česko hlási štyri nové prípady koronavírusu. Ministerstvo omylom uviedlo, že je medzi nimi aj dieťa

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR

Celkovo je nakazených 12 ľudí.

Ďalšie štyri prípady nákazy novým druhom koronavírusu potvrdilo vo štvrtok v Česku tamojšie národné referenčné laboratórium. Spravodajský portál Novinky.cz o tom informoval s odvolaním sa na oznámenie českého ministerstva zdravotníctva.

Celkový počet potvrdených prípadov nákazy tak v Česku stúpol na 12. V dvoch nových prípadoch ide o ľudí v kontakte s inými nakazenými, u ktorých sa prítomnosť nového koronavírusu potvrdila už v uplynulých dňoch. Ďalšie dva prípady sú úplne nové.

V jednom prípade ide o príbuznú nakazeného muža z Děčína, ktorý bol s rodinou na dovolenke v Taliansku. Žena je hospitalizovaná v Masarykovej nemocnici.

Koronavírus sa potvrdil aj u príbuzného matky troch detí z Prahy 6, ktorá sa nechala sama otestovať na súkromnej klinike. Obaja sú v izolácii v nemocnici Na Bulovce.

Pozitívne testy vyšli jednému mužovi talianskej národnosti a jednému Čechovi, ktorí sa vrátili z Talianska. V pôvodnej správe ministerstvo uviedlo, že medzi nakazenými je aj dieťa, potom sa ospravedlnilo, že išlo o mylnú informáciu.

V súvislosti so šírením koronavírusu bolo dosiaľ v Česku oficiálne vyšetrených 407 osôb.

PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti