Maďarsko: Počet nakazených koronavírusom stúpa, už sú štyria

Erling Haaland z Dortmundu reaguje pred duelom na pôde Leverkusenu.
Zdroj: TASR/Gao Xiang/Xinhua via AP

Jedným z infikovaných je muž, ktorý pricestoval z Talianska.

Počet nakazených novým koronavírusom SARS-CoV-2 v Maďarsku stúpa, štvrtým infikovaným pacientom je priateľka nakazeného študenta z Iránu. Obaja sú v karanténe v budapeštianskej Nemocnici sv. Ladislava, uviedla informačná stránka maďarskej vlády koronavirus.gov.hu.

Test vzoriek priateľky Iránčana vykonaný v certifikovanom laboratóriu Centra národného zdravia (NNK) bol pozitívny, preto začali príslušné orgány preverovať kontakty nakazenej osoby, citovala zo stránky koronavirus.gov.hu agentúra MTI.

Tretím infikovaným je muž z východomaďarského Debrecína, ktorý pracuje v Miláne, uviedla vo štvrtok vládna stránka. Podľa nej ide o Maďara, ktorý 29. februára pricestoval z Talianska, pričom kontrolou na debrecínskom letisku ešte prešiel bez teploty.

Neskôr však dostal horúčku a sanitkou ho vzali do nemocnice, kde ho dali do karantény a odobrali mu vzorky. Tie potvrdili nákazu novým typom koronavírusu.

Prvé dva prípady infekcie týmto vírusom v Maďarsku oznámil v stredu predseda vlády Viktor Orbán prostredníctvom Facebooku. Ide o dvoch občanov Iránu, ktorí študujú na maďarských univerzitách.

BUDAPEŠŤ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ma%darsko

Dôležité udalosti