Dve obce na Záhorí sú v pohotovosti. V jednej infikovaný muž žije, v druhej pracuje

dankosteny_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Preventívne opatrenia už robia aj v Malackách.

Prvý Slovák (52), ktorý sa nakazil novým koronavírusom, žije v obci vzdialenej asi 30 minút od Bratislavy. V ďalšej obci neďaleko slovensko-rakúskych hraníc zasa pracuje. Na nohách boli aj na mestskom úrade v Malackách.

Muž býva v obci Kostolište. Ľudia, ktorých sme poobede na ulici stretli toho zatiaľ veľa nevedeli. O všetkom sa dozvedeli na internete.

„Máme informácie ohľadom ich rodiny, zatiaľ ešte neprijímame nejaké závažné opatrenia," uviedol Hubert Danihel, starosta obce Kostolište.


Po zasadnutí krízového štábu budú ľudí informovať aj prostredníctvom obecného rozhlasu.

„Určité opatrenia prijmeme, najmä rozšírenie osvety, obmedzenie stretávania sa, plus hygienické návyky alebo nejaké pokyny v rámci toho, aby sa ďalej tento vírus nešíril," dodal starosta.

Krízový štáb zvolali aj v Malackách. Tam totiž pracuje manželka infikovaného muža.

„Táto pani je vedená ako podozrivá osoba alebo teda suspektná, čo znamená, že sa jej zobrali vzorky a čakáme na výsledky testov," uviedla Ľubica Pilzová, hovorkyňa Malaciek.

Krízový štáb tiež analyzoval jej kontakty za posledné dni. Na základe analýzy a usmernenia hygienika zostalo zatiaľ deväť ľudí v domácej karanténe.

Či išlo o spolupracovníkov, rodinných príslušníkov alebo ľudí z okolia ženy, zatiaľ neupresnili.

Okrem Kostolišťa a Malaciek mali krízový štáb aj vo Vysokej pri Morave, kde muž pracuje a prišiel tak do kontaktu s niekoľkými spolupracovníkmi aj z Vysokej. I tu starosta informoval obyvateľov a zdôraznil, že nie je dôvod na paniku.

Mapa.

BRATISLAVA/mm, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme BA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.